Ielas nosaukums izvietots uz staba pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā.
Ielas nosaukums izvietots uz staba pie Krievijas vēstniecības ēkas Rīgā.
Foto no Mārtiņa Staķa tviterkonta

Nosaukuma plāksne pie Krievijas vēstniecības nomainīta, neskatoties uz pašas vēstniecības vilcināšanos 36

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Nesagaidot Krievijas vēstniecības Latvijā rīcību, Rīgas dome blakus vēstniecības ēkai uzstādījusi plāksnes ar jauno ielas nosaukumu, norādot, ka Krievijas vēstniecība atrodas Ukrainas neatkarības ielā.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis tviterī raksta: “Slēpjoties aiz konvencijas, Krievijas vēstniecība ignorēja prasību nomainīt plāksni, kas vēstī par ielas jauno nosaukumu. Rīgas dome sadarbībā ar Ārlietu ministriju atrada risinājumu, plāksne nomainīta.”

Ielas nosaukums izvietots uz staba pie vēstniecības ēkas, un adreses plāksni papildina skaidrojums par šādu ielas nosaukumu. Uz plāksnes rakstīts: “Ielas nosaukums piešķirts par godu Ukrainas varonīgajai cīņai pret Krievijas Federācijas uzsākto karu 2022. gadā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai paustu atbalstu Ukrainas suverenitātei, teritorijas nedalāmībai un apliecinātu atbalstu Ukrainas tautas varonīgajai cīņai pret Krievijas okupantiem, Rīgas dome 10. martā pieņēma lēmumu Antonijas ielas posmu no Kalpaka bulvāra līdz Nikolaja Rēriha ielai pārdēvēt par Ukrainas neatkarības ielu. Šajā nelielajā posmā atrodas Krievijas vēstniecības Latvijā ēka. Vēstniecībai ielas nosaukuma plāksnes bija jānomaina trīs mēnešu laikā, taču līdz šim tas nebija noticis.

Kā “Latvijas Avīze” jau rakstījusi (“Degradē Ukrainas neatkarības ielu” š. g. 17. augusta numurā), pašvaldība esot izgatavojusi atbilstošas ielas nosaukuma plāksnes un nodevusi tās Ārlietu ministrijas konsulārajam departamentam. Pašvaldība nevarot sodīt vēstniecību par ielas nosaukuma plākšņu neizvietošanu pie vēstniecību ēkas, to neļaujot Vīnes konvencija par diplomātiskajiem sakariem. Tajā norādīts: “Pārstāvniecības telpas ir neaizskaramas. Uzņemošās valsts pārstāvji nedrīkst tajās ieiet, izņemot gadījumus, kad saņemta pārstāvniecības vadītāja piekrišana.” Īsāk sakot, vēstniecības ēku sargā diplomātiskā imunitāte.

Vairāki komentētāji pie Mārtiņa Staķa ieraksta tviterī apspriežot paskaidrojošās plāksnes tekstu, gan arī aizrāda, ka Krievija karu Ukrainā sāka jau 2014. gadā, nevis tikai 2022. gadā. Tāpat citi sociālo tīklu lietotāji apspriež “Google” rīcību un politiku, jo vietnē “Google Maps” kā Krievijas vēstniecības Latvijā adrese Rīgā norādīta Antonijas iela 2. Vairāki ļaudis raksta, ka veikuši labojumus, rakstījuši “Google” administratoriem, taču bez panākumiem – adrese Antonijas iela 2 joprojām tur redzama.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.