Kultūra
Mūzika un deja

Noskaties! Jauniešu kamerkoris “Vecrīga” muzikāli apsveic Stīviju Vonderu dzimšanas dienā0

Foto: publicitātes

Šodien, kad visa pasaule jau kā divus mēnešus ir spiesta būt mājās un ievērot likumā noteikto distancēšanos, arvien vairāk domas klejo atceroties tieši tās dienas, kad vēl visi varējām dziedāt, dejot un baudīt priekpilnos mirkļus kopā. Jauniešu kamerkoris Vecrīga nolēmuši uzmundrināt ikvienu pašizolācijā nomākto, kā arī sveikt pašu Stīviju Vonderu apaļajā 70. gadu jubilejā.

“Mūzika ir kā atsevišķa pasaule, kurā izmantoto valodu saprot jebkurā pasaules malā –– tā teicis mūsu korī iemīļotais mūziķis, komponists Stīvijs Vonders, tāpēc ar šo dziesmu vēlamies uzmundrināt klausītājus jebkurā pasaules malā un likt ļauties pozitīvām emocijām,” vēstī kora vadītāji Normunds Ķirsis un Santa Šillere.

Saistītie raksti

Izpildītajā skaņdarbā “I Wish” pats Stīvijs Vonders atcerās savas jaunības dienas 1950. gadu sākumā, kad par spīti sarežģītajiem dzīves apstākļiem, viņš jūtas lieliski un gribētu atkal tajās atgriezties. Īpašs paldies par svaigo redzējumu komponistam Jānim Ķirsim, kura aranžējumā tapusi kora versija skaņdarbam.

Šis sveiciens veltīts ne tikai visiem mūzikas mīļotājiem, bet gan arī pašam Stīvijam Vonderam. “Tā nu sanāca, ka ierakstījām dziesmu un šajā pašā gadā Stīvijam aprit 70 gadi,” smejas kora dalībnieki, “Tā noteikti nav sagadīšanās! No visām viņa kompozīcijām, tieši šī mūsu korī ir visiemīļotākā. Mēs novēlam viņam labu veselību un tik pat radošu muzikālo ceļu arī turpmāk!”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zane Dzene
Kultūra
Aktuālā kino izlase
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu
2 dienas

Lasītākie

Raivis Šveicars
Ekonomika
Bioreaktora puncī audzina mikroorganismus
23 minūtes
LE
LETA
Dabā
Vai maija pēdējā diena būs saulaina? Laika prognoze svētdienai
28 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
22 minūtes
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kuldīgas novadā deg kūdras purvs: stiprā vēja dēļ situācija ir neprognozējama
13 stundas