“Noslaucīt vienu, divus ciemus – tas viņiem nieks vien ir.” Pizele stāsta, kā krievi iznīcina ciemus Bahmutas sektorā 112

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukainā” pulkvežleitnante, Zemessardzes štāba virsniece Anita Pizele pastāstīja par aktuālo situāciju karadarbības zonā – Bahmutā, kur notiek uzbrukumi no Ukrainas bruņoto spēku puses.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Pizele raidījumā rādīja kādu fotogrāfiju, kurā redzama Kļiščijivka. “Arī šī teritorija ir noslaucīta no zemes virsmas. Mēs jau zinām, ka Krievijai neinteresē Ukraina un tās iedzīvotāji, ne arī tā teritorija, ko viņi ieņem. Noslaucīt vienu, divus ciemus – tas viņiem nieks vien ir,” komentēja pulkvežleitnante Pizele.

Runājot par Bahmutas sektoru Ukrainā, pulkvežleitnante TV24 raidījumā rādīja vēl kādu video, kurā redzams mēģinājums uzbrukt Andrijivkai. “Tagad jau krievi izmanto mazas vienības, lai varētu uzbrukt šim ciemam, lai atgūtu šī ciema teritoriju. Mēs redzam, ka viņi visi pārvietojas, ceļas un iet, tūlīt būs…Ukraiņu artilērija labi nostrādā, un šīs vienības mēģina atkal atkāpties prom,” stāstīja pulkvežleitnante, raidījumā demonstrējot video no Bahmutas sektora. Video redzams, ka ciema zeme “pilnīgi izdedzināta un sacaurumota”, kas esot artilērijas apšaudes rezultāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai šajās kaujās turpinās mazo vienību taktika? Uz to Pizele atteica: “Jā, viņi mēģina atgūt, bet tam nav nekāda jēga, vismaz pēc manām domām. Viņu komandieri, acīmredzot, uzskata savādāk.”

Runājot par britu izlūku teikto saistībā ar Bahmutu, Pizele uzsvēra, ka atsevišķas vienības varētu būt aizsūtītas pildīt uzdevumus no Bahmutas ziemeļiem uz dienvidiem. “Mēs gaidām uzbrukumu šajā ziemeļu virzienā, pagaidām gan redzam, ka mēģinājums ir uzbrukt no krievu puses, bet redzam, ka dronu uzbrukums notiek arī Bahmutas ziemeļos. Nu, jācer, ka izveidosies kaut kāda frontes uzbrukumu daļa šajā teritorijā. Pašreiz nekādu jaunu ieguvumu nav – frontes līnija nav pakustējusies. Jā, gar dzelzceļu notiek darbības, bet šobrīd skatāmies uz šo mērķi – ceļu [rāda kartē – red.], kas tomēr nodrošina apgādi krieviem citās frontes līnijās,” skaidroja Pizele TV24 raidījumā.

Jau ziņots, ka Ukrainas sauszemes spēku komandieris Oleksandrs Sirskis pirmdien, 18.septembrī, paziņojis, ka ukraiņi pārrāvuši krievu aizsardzības līniju pie Bahmutas. “Bahmutas rajonā turpinās sīvas kaujas. Pēc (..) Andrijivkas un Kļiščijivkas zaudēšanas pagājušajā nedēļā ienaidnieks no dažādiem virzieniem veic daudzus pretuzbrukumus, neveiksmīgi cenšoties atgūt zaudētās pozīcijas,” norādījis Sirskis.

Viņš paskaidrojis, ka šīs no pirmā acu uzmetiena nelielās apdzīvotās vietas bija svarīgs elements pretinieka aizsardzības līnijā, kas stiepās no Bahmutas līdz Horļivkai. “Mūsu karaspēka veiksmīgu darbību rezultātā ienaidnieka aizsardzības līnija, kuru tas mēģināja aizvērt, metot kaujā visas esošās rezerves, tika caursista,” uzsvēris komandieris.

Viņš arī pavēstījis, ka kaujās Bahmutas virzienā sakautas vislabāk sagatavotās krievu vienības – 72.atsevišķā motorizēto kājnieku brigāde, kā arī 31. un 83.atsevišķā desanta triecienbrigāde.

Ukrainas Bruņotie spēki aizvadītajā nedēļā no Krievijas okupācijas atbrīvojuši 7,2 kvadrātkilometrus teritorijas, pirmdien paziņoja Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara. No tiem divi kvadrātkilometri atbrīvoti Bahmutas virzienā, bet 5,2 kvadrātkilometri valsts dienvidos, televīzijā sacīja Maļara.

Reklāma
Reklāma

Viņa piebilda, ka kopš pretuzbrukuma sākuma Bahmutas virzienā atbrīvots 51 kvadrātkilometrs teritorijas, bet valsts dienvidos – vairāk nekā 260 kvadrātkilometri teritorijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.