Ekonomika
Īpašums

“Ober-Haus”: Nekustamo īpašumu tirgū ir nogaidoša situācija0


Dzīvojamās mājas projektā “Akācijas”.
Dzīvojamās mājas projektā “Akācijas”.
Publicitātes foto

Nekustamo īpašumu tirgū ir nogaidoša situācija, jo jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanās radījusi nenoteiktību par nākotni, aģentūrai LETA atzina nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus Real Estate Latvia” valdes priekšsēdētājs Guntis Kanenbergs.

“Patlaban visvairāk ietekmi izjūt nekustamais īpašums, kurš ir saistīts ar citu valstu iedzīvotāju ieceļošanu Latvijā, piemēram, īstermiņa īres. Šim segmentam ir nepieciešams pārorientēties uz ilgtermiņa īri, atstāt īpašumus uz nenoteiktu brīdi neskartus vai pārdot,” skaidroja Kanenbergs.

Tāpat arī pārdevējiem, kuri atrodas ārzemēs, bet potenciālais īpašuma pircējs ir parādījies tieši šobrīd, darījumu nav iespējams veikt, ja nav elektroniskais paraksts vai nav pilnvarotā persona Latvijā, piebilda Kanenbergs.

Viņš norādīja, ka nekustamā īpašuma tirgus attīstība atkarīga no kopējās situācijas ekonomā Latvijā un pasaulē un ilgtermiņa ietekmi šobrīd vēl pāragri prognozēt.

“Taču novērojam, ka daudzi, neskaidrības dēļ būs gatavi samazināt sava īpašuma cenu un iespējams pat neliels darījumu skaita pieaugums, jo attiecīgi būs arī iedzīvotāju daļa, kas izmantos šo brīdi, lai veiktu drošu investīciju. Latvijas nekustamā īpašuma tirgum būs salīdzināmi vieglāk pārvarēt potenciālo ekonomisko krīzi,” minēja Kanenbergs.

Saistītie raksti

“Ober-Haus Real Estate Latvia” vadītājs norādīja, ka iepriekšējās krīzes sākumā – 2007.gada jūlijā – vidējā sērijveida dzīvokļu cena bija aptuveni 1600 eiro par kvadrātmetru, bet patlaban sērijveida mājokļa vidējā cena ir 820 eiro par kvadrātmetru. Šāda atšķirība veidojusies pateicoties iedzīvotāju un finanšu iestāžu piesardzībai, neuzņemoties pārāk lielu kredītsaistību risku pret oficiāliem ienākumiem.

“Svarīgs apstāklis, izvērtējot kredītņēmēja risku, tiek ņemta vērā kredītņēmēja spēja apmaksāt saistības arī aizdevumu likmes pieauguma gadījumā. Šobrīd, kad ir vienas no vēsturiski zemākām starpbanku likmēm, aizņēmējiem ir labākas iespējas saņemt hipotekāro aizdevumu. Arī bankas ir tam gatavas,” piebilda Kanenbergs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Altum” līdz šim saņēmusi 123 pieteikumus no krīzes ietekmētajiem uzņēmumiem
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Barbora”: Viena mājas piegādes pasūtījuma svars pieaudzis vidēji līdz 40 kilogramiem
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā izstrādātas lietotnes pievienojas “Huawei AppGallery” interneta veikalam
7 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 46 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
22 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
1 stunda