Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!” 107


“Nav tā, ka visās valstīs viss ir slikti,” dzimstības līmeni Eiropā TV24 raidījumā “Naudas cena”  komentē Saeimas deputāts Imants Parādnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Viņš pieļauj, ka, iespējams, Francijā uz imigrācijas rēķina ir augstāks dzimstības līmenis.

“Attiecībā uz pabalstiem, uz tiem jāskatās, nevis kā uz tādu tiešu dzimstības veicinātāju, bet kā palīdzības instrumentu, lai cilvēki varētu pieņemt lēmumu par labu bērnam,” uzskata Parādnieks.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt, tas ir ļoti vienkārši: “Tad, kad tu skaties uz saviem ienākumiem strādājot un kādi tie kļūst, kad rūpējies par bērnu viņa kopšanas atvaļinājuma laikā.”

“Šobrīd situācija ir tāda, ka valsts nodarbojas ar ekonomisko vardarbību pret sievieti ar bērnu, pret ģimenēm,” Parādnieks skaidro, ka vidējie brutto ienākumi Latvijā ir aptuveni 1500 eiro.

Aizejot bērna kopšanas atvaļinājumā tiek zaudēti 270 eiro mēnesī. “Tā ir nenormāla situācija. Tas nevar motivēt nekādā veidā ģimenes izvēlēties par labu bērnam.”

Imants Parādnieks uzsver: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsts ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2024

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.