Kultūra
Teātris un kino

Pasaulslavenie iluzionisti Pecolli vēlas Rīgā atklāt Brīnumu muzeju un sāk pūļa finansējuma kampaņu0

Publicitātes foto

Latvijā un pasaulē iecienītie iluzionisti Dace un Enriko Pecolli Torņakalnā, bijušā kinoteātra “Liesma” telpās, plāno atvērt Brīnumu Muzeju un Burvju triku teātri, kurā uzstāsies ar savām izrādēm, kā arī nākotnē aicinās ciemos citus pasaulē atzītus iluzionistus, LA.LV informēja mākslinieki.

Ja viss veiksies labi, muzeju varētu atvērt jau šā gada rudenī. Lai realizētu ieceri, mākslinieki sākuši pūļa finansējuma kampaņu, aicinot ikvienu, kam tuva ir šī iecere, sniegt savu atbalstu.

Tāpat Dace un Enriko Pecolli uzsver, ka interesenti tiks gaidīti arī uz palīgdarbiem un teātra atjaunošanu: “Mērķis ir radīt teātri, kurā ne tikai atdzīvotos labākās iluzionisma tradīcijas, bet vienlaikus radīt kultūras un mākslas telpu, kuru katrs Latvijas iedzīvotājs uztvertu kā “savu”.”

Šobrīd pasaulē darbojas vairāki burvju mākslai veltīti muzeji, no kuriem nemainīgi par prestižāko un slavenāko tiek uzskatīts Holivudā esošais “Magic Castle”.

Lai arī Latvijā ir spēcīgas iluzionisma tradīcijas, šāda tipa teātris un muzejs nav izveidots ne tikai Baltijā, bet visā Austrumeiropā, tādējādi Pecolli iecere ir unikāla.

Plānots, ka 530 kvadrātmetrus plašajās telpās divos stāvos atradīsies Iluzionisma teātris ar 300 sēdvietām, kā arī burvju triku veikals, burvju triku klubs, kurā notiks triku un teātra apmācības – semināri, lekcijas, darbnīcas, kā arī brīnumu muzejs.

Iluzonisti Dace un Enriko Pecolli stāsta, ka šī iecere ir viņu 20 gadus lolots sapnis,

kurš šobrīd ir apstājies: “Diemžēl koronavīrusa dēļ bijām spiesti pārtraukt mūsu Amerikas viesizrādes, negūstot līdzekļus, kurus bijām plānojuši novirzīt teātra izveidē. Tomēr tas nemazina mūsu vēlmi piepildīt daudzu cilvēku sapni panākt, ka Rīgā top vēl viena brīnišķīga kultūras un mākslas telpa, kas piesaistītu tūristus un interesentus visa gada garumā.”

Iecere paredz, ka muzeja pamata ekspozīcijā būs skatāmi Pecolli 20 gadus krātā burvju skatuves mākslas priekšmetu, atribūtikas, plakātu un interaktīvo ilūziju objektu kolekcija, kurā senākie eksponāti ir saglabāti pat no 18. gadsimta sākuma.

Ekspozīcijā būs skatāms arī liels daudzums vērtīgu antīku priekšmetu, kuri ir iegūti privātajā kolekcijā dažādās mākslas atribūtikas izsolēs, antikvariātos un iepērkot oriģinālus rekvizītus no slavenu iluzionistu pēctečiem pasaulē un Latvijā.

Šobrīd mākslinieki jau sakrājuši plašu plakātu, burvju lampu un senu burvju triku komplektu kolekciju, kuras priekšmeti nāk no Francijas, Anglijas, Vācijas, Itālijas un Amerikas.

Dace Pecolli uzsver, ka tā ir lielākā burvju mākslas atribūtikas privātā kolekcija Austrumeiropā.

Plānots nozīmīgu izstādes sadaļu veltīt arī izglītojošajiem materiāliem, kas demonstrēs neiespējamo ilūziju mehāniku, tādējādi liekot skatītājiem aizdomāties par acīmredzami neredzamo un to, cik ļoti varam uzticēties savām maņām.

LA.LV Aptauja

Kā vērtējat ideju par Brīnumu muzeja un Burvju triku teātra izveidi?

  • Tā būtu lieliska izklaides vieta un noteikti piesaistītu arī tūristus! Ja varēšu, noteikti atbalstīšu!
  • Es labprāt gribētu apskatīties, kāds būs šis muzejs, tad arī varētu atbalstīt.
  • Ar tādiem niekiem ekonomiku pēc krīzes neatjaunosim. Lai veido par saviem līdzekļiem!

Saistītie raksti

Ikviens interesents var sniegt savu atbalstu Ilūziju teātra tapšanai pūļa vākšanas vietnē “Dartagnans”.

Šobrīd arī tiek skatītājiem piedāvāta ekskluzīva iespēja – “Adoptē krēslu”. Veicot ziedojumu krēslu iegādei uz tā aizmugurējās daļas tiks iegravēts tā cilveka vārds pateicoties kuram tika sasniegts mērķis. Tādējādi šobrīd ikvienam ir iespēja ne tikai rezervēt sev vēlamo vietu, bet arī nākotnē skatīties izrādi pašam savā krēslā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Izskatās, ka būvējam sarkofāgu kultūrai.” Covid trieciens kaimiņos 1
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Paziņo Lilitas Bērziņas vārdā nosauktās balvas saņēmēju
4 dienas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 3
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda