Foto : LETA

Līdaku sezonā jauni noteikumi: pašvaldība var aizliegt iebrist ūdenī 0

Šo līdaku ķeršanas sezonu sagaidīsim ar jauniem makšķerēšanas noteikumiem. Pamatlīnijās makšķerēšanas noteikumos lielu neskaidrību un nesaprašanas nav, bet 46. noteikumu punkts un tā apakšpunkti likuši aizdomāties daudziem copmaņiem.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
TV24
Guntis Belēvičs par absurdu medikamentu jomā: “Es viņiem uzdāvināšu rūtiņu kladi un pildspalvu, un teikšu – sāciet numurēt ar numuru viens un divi!”
Lasīt citas ziņas

Tajā sacīts, ka savā administratīvajā teritorijā pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem var nosacīt no šiem noteikumiem atšķirīgu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Tiesa, ar dažiem nosacījumiem. Pirmkārt, ja tiek organizēta licencētā makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības. Otrkārt, ja attīstības plānošanas dokumentos vides aizsardzības nolūkos jāierobežo vai pat jāaizliedz zivju un vēžu ieguve diennakts tumšajā laikā, peldvietu un atpūtas vietu tuvumā, saudzējamās teritorijās. Pašvaldība var ierobežot zveju tikai pēc institūta, Dabas aizsardzības pārvaldes vai Valsts vides dienesta atzinuma.

Kādi ierobežojumi iespējami? Piemēram, aizliegt makšķerēt ar iebrišanu ūdenī vai pagarināt liegumu līdz 10 dienām. Var samazināt lomā paturamo līdaku un zandartu skaitu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tātad ir runa par pašvaldību tiesībām noteikt no šiem noteikumiem atšķirīgu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Daudzi makšķernieki uzdod jautājumu – kā uzzināt, vai kādā ezerā vai upē ir jāievēro vietējās pašvaldības nosacītā kārtība? Atbildi priekšā pasaka noteikumu 47. punkts: ja informācija par pašvaldību saistošajiem noteikumiem nav izvietota ūdeņu publiskās piekļuves vietās un Zemkopības ministrijas tīmekļvietnē, makšķerējiet droši!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.