Dabā

Līdaku sezonā jauni noteikumi: pašvaldība var aizliegt iebrist ūdenī0

Foto : LETA

Šo līdaku ķeršanas sezonu sagaidīsim ar jauniem makšķerēšanas noteikumiem. Pamatlīnijās makšķerēšanas noteikumos lielu neskaidrību un nesaprašanas nav, bet 46. noteikumu punkts un tā apakšpunkti likuši aizdomāties daudziem copmaņiem.

Tajā sacīts, ka savā administratīvajā teritorijā pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem var nosacīt no šiem noteikumiem atšķirīgu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Tiesa, ar dažiem nosacījumiem. Pirmkārt, ja tiek organizēta licencētā makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības. Otrkārt, ja attīstības plānošanas dokumentos vides aizsardzības nolūkos jāierobežo vai pat jāaizliedz zivju un vēžu ieguve diennakts tumšajā laikā, peldvietu un atpūtas vietu tuvumā, saudzējamās teritorijās. Pašvaldība var ierobežot zveju tikai pēc institūta, Dabas aizsardzības pārvaldes vai Valsts vides dienesta atzinuma.

Kādi ierobežojumi iespējami? Piemēram, aizliegt makšķerēt ar iebrišanu ūdenī vai pagarināt liegumu līdz 10 dienām. Var samazināt lomā paturamo līdaku un zandartu skaitu.

Tātad ir runa par pašvaldību tiesībām noteikt no šiem noteikumiem atšķirīgu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Daudzi makšķernieki uzdod jautājumu – kā uzzināt, vai kādā ezerā vai upē ir jāievēro vietējās pašvaldības nosacītā kārtība? Atbildi priekšā pasaka noteikumu 47. punkts: ja informācija par pašvaldību saistošajiem noteikumiem nav izvietota ūdeņu publiskās piekļuves vietās un Zemkopības ministrijas tīmekļvietnē, makšķerējiet droši!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Pūtīs stiprs vējš, bet spīdēs saule: kādi laikapstākļi gaidāmi sestdien?
1 diena
LE
LETA
Dabā
Pieturiet cepures! Sestdien vējš pūtīs vēl stiprāk
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
FOTO. Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzimusi burvīga ziemeļbriežu meitenīte. Arī filiālē “Cīruļi” daudz jaunu iemītnieku
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
3 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Pilskalnes Siguldiņa”, moku kambaris, trušu pilsētiņa un citi apskates vērti objekti. Ziedošā Zemgale – apceļo piesardzīgi!
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
VIDEO. ASV aizturētā afroamerikāņa nāve izraisa vardarbīgus protestus, grautiņus, laupīšanas. Tiek iesaistīta nacionālā gvarde 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Traģiska sestdiena Liepājā. Avārijā gājusi bojā nepilngadīga jauniete
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
4 stundas