Publicitātes foto

Patikšanai, gribēšanai un dabūšanai: vasaras naktis ir tik īsas un tās nav domātas gulēšanai 0

Kad gan vēl ļauties dzīves baudīšanai ar pilnu krūti, ja ne vasarā! Uz to mūs mudina arī “Producentu grupas 7” jaunais koncertuzvedums “Nerātnā vasaras nakts” – ar draiskām dziesmām, nerātniem jokiem un temperamentīgiem dančiem. Kāpēc gan to neizbaudīt?

VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs 38
Lasīt citas ziņas

Vasaras naktis ir īsas un karstas… Tās nav domātas gulēšanai, un gan veciem, gan jauniem pļavu reibinošā smarža, sienāžu sisināšana un lakstugaiļu kaislīgie treļļi liek sirdij apmest kūleni un mīlēt. Valdis Pavlovskis, režisors: “Koncertuzvedumā tiešā veidā nebūs apspēlēti Jāņi, taču to motīvs vīsies gan – Jāņu naktī mēdz izraudzīt līgaviņu, rudenī svinēt kāzas un pēc deviņiem mēnešiem gaidīt jaundzimušo. Visbiežāk mēs, latvieši, sevi rādām kā rāmu un romantisku dziesmu cienītājus, kas, protams, ir ļoti skaisti, bet mēs varam būt arī citādi.” Producents Aigars Dinsbergs piebilst: “Ir īstais laiks atvērties dinamiskajam dzīvības spēkam, kas mīt mūsos, un tas pārpārēm sastopams gan draiskajās latvju dainās un ticējumos, gan jestrajās astoņdesmito gadu joku dziesmās. Tātad izrādē dominēs patikšana, gribēšana un dabūšana.” Kāds tad būs muzikālais skanējums? Atis Auzāns, muzikālais producents: “Dzīvespriecīgs, dzirdēsim teju trīs desmitus no jauna aranžētu dziesmu, ko komponējuši maestro Raimonds Pauls, Ivars Vīgners un citi. Jauniestudējumā Nerātnā orķestra pavadījumā skanēs savulaik populāri joku hiti – arī dziesmas no ansambļa “Ornaments”, brāļu Laivinieku, Edgara Liepiņa repertuāra un tautasdziesmu apdares, bet to caurvīs nerātnās latvju dainas, ticējumi un apdziedāšanās. Tas būs izcils muzikālais piedzīvojums dzīvajā bez fonogrammas. Patiess baudījums, kam pievienotā vērtība būs arī mūziķu un dziedošo aktieru saspēle.” Viens no viņiem – Artis Robežnieks: “Tā būs izrāde par pāriem, kas dabonas un nedabonas, mīlētāji būs vairāki, es pieredzē tas gudrākais, kurš tieksies pēc daiļavas, ko spēlēs dziedātāja Anmary. Viņa būs tā draiskākā no visām. Manā balsī skanēs raksturojošie vārdi: “Man patīk visas puķes, es plūcu visas puķes, man smaržo visas puķes gan rītā, vakarā…” Ceru, ka mana gribēšana saskanēs ar varēšanu.” Ko par tik jestru ģēģerēšanu saka pati Anmary? “Mūsu koncertstāsts skatītājiem sniegs līdzīgas izjūtas, ģenerēs tādu pašu prieku kā jau zināmās tradicionālās vērtības: Blaumaņa luga “Skroderdienas Silmačos” vai Jāņa Streiča spēlfilma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”… Jā, tēlošu mīlas kārumnieci, dziedāšu gan solo, gan duetā, gan kopā ar pārējiem aktieriem. Lomai gatavojos pamatīgi, runas mākslā man ļoti palīdzēja kolēģis aktieris Mārtiņš Brūveris. Ir svarīgi, kā pasaki teikumu, Krišjāņa Barona savākto nerātno pantu dēļ dažreiz mēle vai nu aizķeras, vai kļūst asāka… Izrāde sniegs vieglas, nepiespiestas izjūtas, raisīs vēlmi dziedāt un dejot kopā ar aktieriem. Vārdu sakot, publika dosies mājup ar ļoti pozitīvām emocijām.”

Publicitātes foto

CITI ŠOBRĪD LASA

Visdullākais no visiem trim pāriem būs aktieru Mārtiņa Brūvera un Ievas Pļavnieces tandēms. Ieva: “Mana varone meklē izsmalcinātību it visā. Būšu šplīnīga pilsētas mamzele, kura ieradusies laukos, lai pārliecinātos, vai arī te TO dara ar tādu pašu glanci kā lielpilsētā. Esmu samācījusies visādas gudrības – arī to, kā smalki atteikt, bet dabūt to, ko gribu. Taču, sastopoties ar Mārtiņa atveidoto kavalieri, daudzas gudrības pazudīs kā nebijušas… Pagājušo rudeni ar Mārtiņu Brūveri jau saspēlējāmies Alfreda Vintera dziesmu programmā, tāpēc ir liels prieks atkal darboties kopā.”

Foto: Mārtiņš Plūme

Dziedātāja Rūta Dūduma: “Var jau teikt – vieglais žanrs, taču šādas brīvdabas izrādes cilvēkiem ir vajadzīgas, jo tās dziedē – noņem ikdienas rutīnas, steigas radīto stresu. Publika ļaujas mākslinieku spēlei, jautrībai, un dzīves smagums ir kā ar roku nost! Izrādē salīdzinājumā ar citām meitenēm, esmu tā godīgākā, bet man ir burvīgs partneris – Nacionālā teātra aktieris Kārlis Reijers. Tāpēc tik un tā kādu ēverģēlību jau nostrādāšu… Karsti puiši, karstas meitenes un arī karsti piedzīvojumi! Starp citu, vieni no maniem iecienītākajiem svētkiem ir Jāņi, un tos cenšos svinēt, kā nu izdodas, – vienu gadu pilsētā, citu – laukos… Ballēts gan ar savējiem ģimenes lokā, gan svešiem. Bieži nākas uzstāties, taču ir reizes, kad varu nestrādāt, bet vienkārši baudīt Līgo nakts burvību, izdejoties līdz pat rītam neatkarīgi no laika apstākļiem, pat ja līst… Vai nav burvīgi – izlijis, bet priecīgs!”

Uzziņa:

Nesēdiet mājās, nāciet skatīties!

Publicitātes foto


Jūs priecēs aktieri Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Artis Robežnieks, Kārlis Reijers, dziedātāji Anmary, Rūta Dūduma, Atis Auzāns un Nerātnais orķestris. Koncertuzveduma režisors – Valdis Pavlovskis, horeogrāfe – Ieva Kemlere, scenogrāfs – Egils Kupčs, kostīmu māksliniece – Ilze Kaša, muzikālais aranžētājs – Atis Auzāns.

“Nerātnās vasaras nakts” pirmizrāde notiks: 29. jūnijā Tukumā Durbes estrādē,30. jūnijā Alūksnē Pilssalas estrādē,6. jūlijā Limbažu estrādē, 19. jūlijā Saldū Kalnsētas parka estrādē, 21. jūlijā Jelgavas Pasta salā, 26. jūlijā Ikšķiles estrādē27. jūlijā Kuldīgas estrādē. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā, kā arī estrādēs – stundu pirms koncertuzveduma sākuma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pārdomājot lietas, vari nonākt pie jaunām atklāsmēm! Horoskopi no 15. līdz 21. augustam
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
Zelma, Zemgus un Virma – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi? 1
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
FOTO. Kā izskatās nacistu slepenās pilsētas Antarktīdā?
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs 38
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes 133
Planētas noslēpumi: Kā Džordžs Bušs un NATO neģēlīgi piekrāpa Gorbačovu
Lasīt citas ziņas
FOTO. “Viņi parādīs, kas ir īstie karaliskās ģimenes locekļi”: princis Viljams un Keita Midltone dosies uz Ameriku
VIDEO. Pēc pašas izraisītas smagas autoavārijas mirusi Holivudas aktrise Anna Heša
FOTO. Abgunste svinēs septītos muižas svētkus kāzu virpulī 1
Visa kā šodien būs daudz. Pat daudz par daudz. Horoskopi 14.augustam 2
Elvīra, Velga un Rēzija – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Var gadīties, ka uz kādu mirkli tu šodien pazaudēsi saikni ar realitāti… Horoskopi 13.augustam 2
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
VIDEO. Henriks Danusēvičs: “Latvija ir viena no retajām ES valstīm, kurā ir tik augsts PVN pārtikai” 3
Iznīcināts, izlaupīts, nozagts… Eksperti dokumentē kultūras vērtību milzīgos zaudējuma apmērus Ukrainā
FOTO. Latvietim nakts laikā izdodas iemūžināt ļoti reti sastopamu un skaistu dabas parādību Latvijas debesīs 38
Princis Harijs savā grāmatā visskarbāko kritiku veltīs trim ģimenes locekļiem: ar ko šie cilvēki viņu nokaitinājuši?
Pie ASV Kapitolijas ēkas nošāvies kāds vīrietis 12
Vidusslānis Latvijā dzīvo labi: pieprasījums pēc apvidus auto pieaudzis un katrs otrais pircējs interesējas par elektroauto
Uzkritis traktors, pļaušanas mehānismā ierauts cilvēks: darot lauksaimniecības darbus nelaimes gadījumi mēdz būt arī letāli
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
35% autovadītāju pie stūres runā pa telefonu, gandrīz tikpat daudzi dzer kafiju
21:31
Dace Baltruma: “Valsts parlamentā vajadzētu pulcēties tautas gaišākajiem prātiem. Kandidātu saraksti manu pārliecību ir sagrāvuši”
19:55
Lielu lomu šodien tavā dzīvē spēlēs dažādas nejaušības. Horoskopi 15.augustam
19:03