Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pēc ielidošanas Latvijā līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai jāpašizolējas būs arī vakcinētām personām 17

Pienākums ievērot pašizolāciju līdz negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai būs arī personām ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas starptautiskajā lidostā “Rīga” ierodas no valsts ar īpaši augstu Covid-19 izplatības risku un tiem, kuriem Valsts policijas (VP), Valsts robežsardzes vai lidostas “Rīga” darbinieks ir norādījis uz pienākumu veikt Covid-19 testu, otrdien nolēma valdība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

To paredz apstiprinātie grozījumi rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Līdzšinējais regulējums paredzēja, ka cilvēkiem, kas ierodas Latvijā caur lidostu “Rīga”, ir tiesības brīvprātīgi veikt Covid-19 par valsts budžeta līdzekļiem. Tāpat arī ir nosacījums, ka VP, valsts robežsardzes un lidostas “Rīga” darbinieki konkrētiem pasažieriem, kas ierodas no īpaši augsta riska valstīm, var norādīt veikt Coivd-19 testu obligāti. Tādējādi pašizolācija līdz negatīva testa saņemšanai jāievēro visām personām, kas veikušas testu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus, kā norāda Veselības ministrija, ņemot vērā to, ka cilvēki, kas brīvprātīgi veic Coivd-19 testu ir motivēti un ar izpratni ievēro epidemioloģiskās drošības pasākumus, nav nepieciešamības šiem cilvēkiem noteikt pienākumu ievērot pašizolāciju.

Kā ziņots, valdība 30.novembrī apstiprināja grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kuri paredz, ka, ieceļojot Latvijā, lidostā “Rīga” varēs veikt brīvprātīgu, bezmaksas Covid-19 testu.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā to, ka pēdējo dienu laikā pasaulē un arī Eiropas valstīs pakāpeniski izplatās jaunais Covid-19 vīrusa omikrona paveids un, lai iespēju robežās mazinātu šī vīrusa ievešanu Latvijas teritorijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.