Nils Ušakovs
Nils Ušakovs
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc neveiksmes vēlēšanās partija “Saskaņa” cer uz “reanimēšanos” ar Nilu Ušakovu vadībā 43

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās partijas “Saskaņa” vadība tiks uzticēta trīs līdzpriekšsēdētājiem, šajos amatos sestdien kongresā ievēlot ilggadējo partijas līderi, Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu, bijušo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli un Rīgas domnieku Andri Morozovu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Visi trīs kandidāti uz partijas valdes vadītāja amatu sevi kongresā pieteica kā viena komanda. Partijas Rīgas nodaļa sākotnēji šajā komandā Morozova vietā piedāvāja ilggadējo “Saskaņas” līderi Jāni Urbanoviču, taču viņš pameta partijas vadību, uzņemoties atbildību par zaudējumu pēdējās vēlēšanās, kurās “Saskaņa” palika bez vietām parlamentā.

Rēķinot derīgās zīmes, par Ušakovu, Ločmeli un Morozovu nobalsoja 63 kongresa delegāti, savukārt valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Igors Pimenovs saņēma 27 balsis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pimenovs aģentūrai LETA skaidroja, – tā kā viņš kandidēja viens, tad viņš pretendēja uz valdes priekšsēdētāja amatu. Savukārt, ja vienā komandā kandidē vismaz divi vai vairāk kandidāti, tad viņi startē kā partijas līdzpriekšsēdētāja amata pretendenti.

Šodien “Saskaņas” valdē kopā ar trīs līdzpriekšsēdētājiem tika ievēlēti arī Valērijs Agešins, Arturs Arhipovs, Olga Belova, Sandris Bergmanis, Inga Breikša-Jefimcova, Konstantīns Čekušins, Irina Dolgova, Viktors Jasiņavičs, Andris Ķerpe, Andrejs Morozovs, Ivans Ribakovs, Pāvels Sereda, Aleksandra Semendjajeva, Viktorija Tarane, Zenta Tretjaka un Anna Vladova. Čekušins ievēlēts arī par “Saskaņas” domes vadītāju.

Ločmele aģentūrai LETA uzsvēra, ka partijai pašlaik sabiedrības līmenī jāstrādā pie risinājumiem, kā valstij palīdzēt trūkumā esošajiem iedzīvotājiem. Savukārt partijas līmenī būs jānoslēdz partijas biedru pārreģistrācija, kā arī jārunā un jāuzklausa visi biedri, arī tie, kuri pašlaik neatbalsta partijas uzņemto virzienu.

Ločmele uzsvēra, ka viņa kopā ar Ušakovu un Morozovu ir ievēlēti kā partijas krīzes laika vadība maksimums uz vienu gadu.

“Saskaņas” kongresā izskanēja atšķirīgi viedokļi par iespējamo sadarbību ar partijas “Latvija pirmajā vietā” līderi Aināru Šleseru. Bijušais Saeimas deputāts Boriss Cilevičs ir skeptisks, ka “Saskaņai” kā sociāldemokrātiskas ievirzes partijai būtu jāsadarbojas ar partiju, kura saistīta ar antivakseru pieeju un homofobiju.

Savukārt Sergejs Dolgopolovs pauda, ka ar Šleseru vajag runāt un jomās, kurās iespējams, atrast kopīgus risinājumus.

Arī neoficiāli atsevišķi “Saskaņas” biedri pauda atbalstu iespējai sastrādāties ar Šleseru.

Pirms kongresa pretenzijas uz partijas vadīšanu bija pieteicis arī Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. Viņš gan solīja turpināt aktīvu darbību partijā.

Reklāma
Reklāma

Līdz ar Bartaševiču aicinājumu boikotēt “Saskaņas” kongresu bija parakstījušas arī partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča, tomēr uz kongresu ieradās pietiekams delegātu skaits, lai tas būtu lemptspējīgs.

Savukārt Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš pāris dienas pirms kongresa paziņoja, ka izstājas no “Saskaņas” un dibināšot jaunu reģionālo politisko spēku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.