Linards Sisenis saņēmis arī LLU Studentu pašpārvaldes 2019. gada balvu nominācijā “Gada dekāns” un šo studentu piešķirto balvu uzskata par augstāko savas komandas darba novērtējumu.
Linards Sisenis saņēmis arī LLU Studentu pašpārvaldes 2019. gada balvu nominācijā “Gada dekāns” un šo studentu piešķirto balvu uzskata par augstāko savas komandas darba novērtējumu.
Foto: Valdis Semjonovs

Studenti kļuvuši krietni motivētāki. Saruna ar LLU Meža fakultātes dekānu 0

Anita Jaunbelzere, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā avarējis helikopters, ar kuru pārvadā Putinu 13
Kadirovieši Melitopolē izvaro Krievijas televīzijas propagandisti un piekauj operatoru 13
Bija Ļeņins, tad Staļins, tagad ir Putins – kāds skatītājs atklājis interesantu sakritību 2
Lasīt citas ziņas

 

Šogad LLU Meža fakultātē iestājušies vairāk nekā 210 jauniešu. Fakultātes dekāns Linards Sisenis atzīst, ka studenti kļuvuši krietni motivētāki. Turklāt fakultātes ēka tiek remontēta un mācību process modernizēts, aprīkojot laboratorijas un pilnveidojot studiju pro­grammas.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Interese pieaug?

L. Sisenis: Vēl pirms dažiem gadiem daļa studentu, iestājoties fakultātē, tā īsti nesaprata, kāpēc te atnākuši un ko īsti šeit var apgūt, toties pēdējos gados ir izteikti jūtams, ka Meža fakultātes reflektanti un studenti ir motivēti un griboši studēt. Tas nozīmē, ka jaunieši nenāk šurp vienkārši pamēģināt, kā nu būs, un cerībā tikt pie budžeta vietas, bet tāpēc, lai apgūtu profesiju un veidotu karjeru meža nozarē.

 

Kā studijas ietekmējusi Covid-19 pandēmija?

Pavasarī izaicinājums bija attālinātais studiju process, bet, tiklīdz ierobežojumi kļuva maigāki, pēc pašu studentu lūguma, augstā līmenī nodrošinot gan visus drošības pasākumus, gan distancēšanos, bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšanas procesu un arī izlaidumu rīkojām klātienē.

Protams, izpalika sveicēju pūļi, kopīgā fotografēšanās un citas izlaidumam tik pierastas aktivitātes, bet absolventam tika dota iespēja uzvilkt mantiju un svinīgi saņemt godam nopelnīto diplomu.

 

Meža fakultātē notiek nepārtraukti remontdarbi. Kad tie beigsies?

Jau ir kapitāli izremontētas visas mācību auditorijas un laboratorijas, kā arī zāle, turpinās visas apkures sistēmas un veco logu nomaiņa. Protams, jaunie logi, durvis, grīdas un interjera elementi ir koka, jo esam taču Meža fakultāte. Līdz nākamā gada vidum tiks nosiltināti arī bēniņi un renovētas visas četras ēkas fasādes. Tik nopietni remontdarbi ir iespējami tāpēc, ka varam piesaistīt ES struktūrfondu līdzekļus.

Paralēli, piesaistot interjera speciālistus, esam tikuši pie jauna interjera vestibilos un arī auditorijās. Interjera elementi un mēbeles tapušas sadarbībā ar AS “Latvijas Finieris” un rūpnīcu “Troja”.

 

Vai bez smukuma un siltuma būs arī kādi citi ieguvumi studentiem?

Vestibilus esam pielāgojuši tā, lai brīvajā laikā studentiem būtu ne vien patīkami tajos uzturēties, bet arī būtu pieejama nepieciešamā infrastruktūra, lai varētu strādāt pie datora vai mācīties. Informācijas centrā nodrošināsim trīs darba vietas ar datoriem, lai tie, kam savs dators nav pie rokas, var strādāt vai nepieciešamības gadījumā ko izdrukāt.

Gan zālē, gan pirmā stāva amfiteātra auditorijā ir iebūvētas apskaņošanas un multimediju sistēmas, kas nodrošina iespēju šīs telpas izmantot arī konferenču un semināru organizēšanai. Strādājam arī pie tā, lai auditorijās un vestibilos sienas nebūtu plikas. Esam iegādājuši piekarsistēmas, lai varētu izvietot izglītojošus stendus, kas ar interesantu informāciju nodrošinātu ne vien Meža fakultātes, bet arī citu fakultāšu studentus, kuriem pie mums notiek nodarbības.

Blakus Kokapstrādes katedrai būvēsim jauno starpnozaru laboratoriju, kas vienlaikus tiks veidota kā references objekts, būvniecībā izmantojot ne vien līmētas lielizmēra koka konstrukcijas, bet arī dažādus inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus. Šobrīd iepirkums ir beidzies un gaidām, kad varēs slēgt līgumu ar būvniekiem.

Šajā gadā ar 26 jauniem datoriem esam aprīkojuši vienu datorklasi, tādējādi nodrošinot studentiem iespēju apgūt prasmes darbam ar nozarē izmantotajām datorprogrammām un platformu LVM GEO. Līdz gada beigām plānojam modernizēt arī mežizstrādes laboratoriju. Laboratorijā iecerēts izvietot mazizmēra hidromanipulatoru ar vadības bloku, hidrosūkni u. c. uzskates līdzekļus, lai students izprastu meža mašīnu galveno mezglu uzbūvi un darbības principus.

 

Vai visas darbam nepieciešamās zināšanas tagad varēs apgūt uz vietas augstskolā?

Lai inženieris darbam nozarē būtu sagatavots labi, pamatlietas viņam ne vien jāapgūst auditorijā un laboratorijā, bet arī jānostiprina praktiski. Šo iespēju mums nodrošina labā sadarbība ar Meža pētīšanas staciju un Ogres tehnikumu, kur studenti triju nedēļu praksē ne vien atkārto un nostiprina jau zināmo, bet arī instruktoru vadībā reāli saprot, kā ir strādāt ar meža mašīnām.

No šī gada visi Mežinženieru studiju programmas absolventi ir reāli sēdējuši meža traktorā un kaut nedaudz ar to arī pastrādājuši. Plānojam attīstīt arī motorinstrumentu laboratoriju, jo, lai gan mežizstrādē dominē un vēl vairāk dominēs harvesteri, motorzāģis un krūmgriezis netiks nolemts aizmirstībai. Tādēļ joprojām man ir uzstādījums, ka inženierim, absolvējot fakultāti, ir kabatā jābūt motorinstrumenta operatora apliecībai un ne vien jāmāk droši ar motorzāģi vai krūmgriezi rīkoties, bet arī jāsaprot zāģa darbības un arī uzbūves pamatprincipi.

 

SAISTĪTIE RAKSTI

Par ko pašam vislielākais prieks?

Par to, ka studenti uzticas fakultātes vadības komandai, nāk un stāsta, kas viņiem studiju procesā nepatīk, ko viņi gribētu labāk vai citādi. Un tas dod iespēju saprast šaurās vietas, problēmas un tās risināt. Mans un manas komandas mērķis ir nodrošināt to, lai studēt fakultātē būtu interesanti un absolvents būtu iespējami pilnīgāk sagatavots darbam meža nozarē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Bezpilota gaisa kuģis, jeb sarunvalodā drons, kļuvis par neaizstājamu mežsaimnieku palīgu
Malkai un šķeldai – nē? Jaunas prasības direktīvā satrauc meža īpašniekus
Latvijas pārtika tirgotājus neinteresējot
Skatītāja jautā: Kā krīzes situācijās tiek evakuēti mājdzīvnieki un lopi? 10
Krievijā avarējis helikopters, ar kuru pārvadā Putinu 13
Bija Ļeņins, tad Staļins, tagad ir Putins – kāds skatītājs atklājis interesantu sakritību 2
Kadirovieši Melitopolē izvaro Krievijas televīzijas propagandisti un piekauj operatoru 13
Pavasaris vairs nav aiz kalniem? Sinoptiķi prognozē, kad Latvijā beigsies sals
Centrālapkures nav, bet “Rīgas namu pārvaldnieks” liek maksāt par apkures iekārtu remontu 43
Lasīt citas ziņas
“Čipsu kartupeļi – cimperlīgi, bet ienesīgi!” Saruna ar uzņēmēju Ilgvaru Krūmiņu
Vai piens kļūs dārgāks? Lauksaimnieki uzstāj uz iepirkumu cenu palielināšanu 63
Pasaules ekonomikas foruma ziņojums: Dzīves dārdzības krīze aizēno klimata izmaiņas 15
Valters Zelčs: No kampaņas “Neapēd zemeslodi” Latvijas klimats neko neiegūst 7
Informēs par atbalsta maksājumiem lauksaimniekiem 1
Bioloģiskajai daudzveidībai trūkst daudzveidības. Uz papīra izskatās labāk nekā dabā 16
Diemžēl Ukrainas pusē labiem cilvēkiem ir jāiet bojā, lai apturētu neliešus, tā Latvijas vēstnieks Ukrainā
Pretēji plānotajam, vēl nav izdevies atjaunot portāla “Latvija.lv” darbību
Skačkovs: Levita ideja par tribunāla veidošanu ir daļa no priekšvēlēšanu kampaņas 45
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. ASV piegādās Ukrainai tankus “Abrams” tikai pēc gada
FOTO. Šefpavāru uz uguns gatavots ēdiens un īpašā godā celtas ķimenes – aizvadīts Ziemas garšu festivāls Siguldā
Šmauc pircējus? Ražotāju triki un zaļmaldināšanas pērles veikalu plauktos
“Viņā atklājās augstākā līmeņa diplomāts,” Gordons atzīst, ka Zelenskis kara laikā parādījis sevi no vislabākās puses 38
Tas prasīs tikai minūti… Bijušais britu premjers Boriss Džonsons saņēmis Putina draudus 6
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Mandeļu miltu, šokolādes, kartupeļu… Neierastas vafeļu receptes!
16:06
FOTO. Šefpavāru uz uguns gatavots ēdiens un īpašā godā celtas ķimenes – aizvadīts Ziemas garšu festivāls Siguldā
15:58
Sociālantropologs: Daļa sabiedrības cīņā ar Krieviju ir gatava kļūt tāda pati
14:50