Ekrānšāviņš no “X”. Kolāža LA.lv

Svētdien vējš nerimstas – elektrības atjaunošana var ieilgt, VUGD vakar 660, šodien 335 izsaukumu 29

Naktī un no rīta Pierīgā, Zemgales pusē sniga sniegs. Kā novēroja aģentūra LETA, ap plkst.6 dažviet Pierīgā uz ceļiem bija izveidojusies slapja sniega kārta. Dažviet tā bija tik bieza, ka apgrūtināja braukšanu. Piemēram, pa Jelgavas šoseju ap Olaini slapja sniega kārta būtiski apgrūtināja braukšanas apstākļus.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Svētdiena būs mākoņaina un lietaina, kā arī saglabāsies vētrains laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Turpinoties spēcīgajai vētrai, elektrotīkla atjaunošanas darbi var ieilgt

CITI ŠOBRĪD LASA

Vētrai ieilgstot un vēja ātrumam vietām pārsniedzot pat 30 metrus sekundē (m/s), pieaug gan bojājumu pieteikumu skaits, gan to novēršanas laika ilgums, jo daudzviet AS “Sadales tīkla” operatīvajiem darbiniekiem šobrīd darbus veikt nav iespējams drošības apsvērumu dēļ, aģentūru LETA informēja AS “Sadales tīkls” komunikācijas projektu vadītājs Marks Skujiņš.

Svētdien plkst.14 elektroapgāde ir traucēta aptuveni 10 000 klientiem visā valsts teritorijā, tomēr situācija elektrotīklā ik brīdi mainās.

Daudzviet ir gāzti un ar visām saknēm izrauti koki, apgrūtinot bojājumu vietu identificēšanu un bloķējot tām piekļuvi. Visā Latvijā 24 stundu darba režīmā strādā gan “Sadales tīkla” darbinieki, gan papildus piesaistīti speciālisti. Sarežģīto apstākļu dēļ atsevišķos gadījumos bojājumu novēršanas laiks var pārsniegt pat 48 stundas. Kaimiņvalstī Igaunijā situācija ir pat sarežģītāka, tur svētdienas pēcpusdienā atslēgto klientu skaits joprojām ir tuvu 30 000, sacīja Skujiņš.

Lielākie postījumi reģistrēti Vidzemes piekrastē, kā arī valsts centrālajā daļā. Uzņēmums nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm,

vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā.

Šodien VUGD saņēmis jau 335 izsaukumus saistībā ar vēja radītajiem postījumiem

Šodien no plkst.6.30 līdz plkst.16 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis jau 335 izsaukumus, kas saistīti ar vētras radītiem postījumiem, aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Visvairāk izsaukumu saņemti tieši Rīgā un Pierīgas novados – 278 izsaukumi. Visbiežākie izsaukumi ir tieši Rīgas pilsētā un Ādažu un Ropažu novados.

Savukārt Vidzemē saņemti 19 izsaukumi, Latgalē – 4, Kurzemē – 25, Zemgalē – 10.

Dāme-Birziņa informēja, ka pārsvarā visos gadījumos nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus. Lielākoties koki lūzuši uz ceļa braucamajām daļām vai ietvēm. 30 gadījumos koki nolūzuši uz vieglajām automašīnām – visi Rīgas reģionā, bet vēl četros gadījumos koki nolūzuši uz dzīvojamām ēkām.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai, šovakar saglabāsies ZR/R vējš brāzmās līdz 17-22 m/s. Piekrastē vējš pastiprināsies brāzmās līdz 25-30 m/s. Plānots, ka pirmdien vētra varētu virzīties uz Latgales pusi. Valstī kopumā pie bojājumu novēršanas šodien strādā vairāk nekā 80 operatīvā darba brigādes jeb vairāk nekā 360 elektromontieru.

Reklāma
Reklāma

Vētra posta arī Igaunijas elektrotīklu, kur sestdienas, 7.oktobra vakarā, līdzīgi kā Latvijā, lielākais vienlaicīgi atslēgto mājsaimniecību skaits bija ap 50 000. Svētdien, 8.oktobrī, līdz pusdienas laikam tas turējies ap 30 000.

Vētras postījumu dēļ iedzīvotāji aicināti šobrīd neapmeklēt Rīgas parkus un Mežaparku, tajā skaitā arī bērnu rotaļu laukumus,

informēja SIA “Rīgas Meži” pārstāve Ieva Bērziņa. Viņa norādīja, ka vētras postījumi Rīgā ir ievērojami. SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajos dārzos un parkos, kā arī Mežaparkā ir gāzti vairāki desmiti koki un lauzti to zari. Kopš rīta agruma uzņēmums uzsācis atbrīvot parku celiņus un citas teritorijas no kritušajiem kokiem.

Teritorijās aktīvi norisinās sakopšanas darbi, turklāt, iespējams, ka vairāki koki un to zari ir aizlauzti un tādēļ bīstami kā iedzīvotājiem, tā viņu īpašumiem. Pilnīgi visus postījumus plānots apzināt nākamās nedēļas sākumā.

Spēcīgais vējš lidostas darbību būtiski nav traucējis,

aģentūrai LETA pavēstīja lidostas “Rīga” komunikācijas projektu vadītāja Ilze Salna. Visi ielidojošie un izlidojošie reisi pagaidām notiek saskaņā ar lidojumu sarakstu.

Lietus gaidāms galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos, bet vietām Kurzemē tas var būt stiprs un to var pavadīt atsevišķas zibens izlādes.

Rietumu, ziemeļrietumu vējš daudzviet brāzmās sasniegs 18-23 metriem sekundē, bet piekrastes rajonos 25-30 metriem sekundē. Gaisa temperatūra gaidāma no +3…+8 grādiem iekšzemē, līdz +9…+11 grādiem piekrastes rajonos.

Rīgā diena būs mākoņaina un palaikam līs. Gaidāms stiprs ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 25-27 metriem sekundē. Gaiss iesils vien līdz +9…+11 grādiem.

Dzelzceļa posmā Saulkrasti – Skulte apstājusies vilcienu kustība

Svētdienas rītā dzelzceļa posmā Saulkrasti – Skulte apstājusies vilcienu kustība, tviterī raksta AS “Pasažieru vilciens” (PV). PV pievienotajā fotogrāfijā redzams, ka spēcīgais vējš uz sliedēm sagāzis kokus. PV informē, ka vilciens Nr.6123 Skulte (11.23) – Rīga (12.54) ir atcelts dzelzceļa posmā Skulte-Carnikava.

Meklējot un izvērtējot alternatīvu vilciena pasažieru pārvadāšanas veidu nodrošinājumu Skultes dzelzceļa līnijā, PV aicina uzticēties infrastruktūras uzturētājam VAS “Latvijas dzelzceļš” vēja postījumu novēršanā un vilcienu satiksmes atjaunošanā aptuveni stundas laikā.

Aizvadītājā diennaktī VUGD saņēmis 660 izsaukumus saistībā ar vēja radītajiem postījumiem

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā saņēmis 660 izsaukumus, kur nepieciešams novērst vēja radītos postījumus, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Pārsvarā visos gadījumos nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus. Lielākoties koki lūzuši uz ceļa braucamajām daļām, bloķējot satiksmi,

vai ietvēm, vairākos gadījumos koki radīja apdraudējumu, jo bija bīstami aizlūzuši un draudēja nokrist uz dzīvojamās mājas vai ceļa braucamās daļas. Tomēr vairākos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nebija nepieciešama un ceļa braucamās daļas no nolūzušiem kokiem atbrīvoja iedzīvotāji.

Tāpat vairāk nekā 60 gadījumos koki nolūzuši uz vieglajām automašīnām, bet vēl vismaz 11 gadījumos koki nolūzuši uz dzīvojamām mājām. Vēl daudzos izsaukumos koki krītot bija aizķēruši elektrības vadus, kā arī paši elektrības stabi vēja dēļ bija gāzušies.

Vēl šobrīd aktīvi notiek vēja postījumu likvidēšanas darbi, ir vairāk nekā 50 izsaukumi, kur ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vēl tiek sniegta vai gaidīta. Pārsvarā visi izsaukumi ir Rīgā un Pierīgā.

Papildu šorīt plkst.6.36 ugunsdzēsēji devās uz Ēveles ielu Rīgā, kur deg šķūnīši. Notikuma vietā konstatēts, ka deg šķūnīši 100 kvadrātmetru platībā un blakus atrodas dzīvojamā māja un saimniecības ēka. Ugunsdzēsējiem, neskatoties uz spēcīgo vēju, izdevās nosargāt tuvumā esošās ēkas. Plkst.7.50 ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās ugunsgrēka likvidēšanas darbi.

Dāme-Birziņa norādīja, ka glābējiem Rīgā aizvadīta ļoti darbīga diennakts. Kopumā visā Latvijā saņemti 660 izsaukumi, kur nepieciešams novērst vēja radītos postījumus. Lielākā daļa izsaukumi saņemti tieši Rīgas pilsētā un Pierīgas novados – 510. Vidzemē saņemts 81 izsaukums, Latgalē – 28, Kurzemē – 23, Zemgalē – 18.

Stiprais vējš var radīt bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā.

Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Ja īpašumā pazūd elektrība, AS “Sadales tīkls” iesaka vispirms pārbaudīt mājsaimniecības elektrības drošības slēdžus (“korķus”) – vai tie nav atslēgušies. Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar slēdža ieslēgšanu.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi “http://www.sadalestikls.lv/” pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka.

Savukārt, ja bojājums vēl nav reģistrēts, to var pieteikt digitāli “www.sadalestikls.lv”. Skujiņš skaidro, ka tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās. Tāpat arī – redzot elektrības vados iegāztus kokus vai citus infrastruktūras defektus, to var pieteikt digitāli “www.sadalestikls.lv”. Tas palīdzēs ātrāk identificēt bojājumu vietas un novērst to sekas.

AS “Sadales tīkls” pateicas sabiedrībai par iesaisti, ziņojot, jo tas ļoti palīdz lokalizēt bojājumus.

“Sadales tīkls” atgādina – ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un esat norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu tiksiet informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, ieteicams klientu portālā “www.e-st.lv” atjaunot personīgo mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.