Foto – Inita Šteinberga

Pļavā izpļauta līkumota taka piešķir dārzam romantisku noskaņu 0

Šovasar visi nomocījušies ar zāles pļaušanu, kas siltumā un mitrumā kā sākusi augt, tā nerimstas vēl tagad. Varbūt nevajag vairs censties pļaut, cik zemu var, bet atstāt zemei un augiem, ar ko piesegties, izpļaujot vien dekoratīvas taciņas.

Reklāma
Reklāma
“Karu ir sākušas abas divas valstis.” Stepaņenko un Švecovas atbildes par karu Ukrainā saniknojušas Latvijas sabiedrību 21
TESTS. Izpildi testu un pārliecinies, vai zini latviešu valodas gramatiku tikpat labi, cik devītklasnieks
“Tā nepaliks!” Māra Zālīte pamatīgi sakaitināta par divvalodības uzspiešanu Latvijā un iesaistās par to konfliktā ar Latvijas Radio galveno redaktori
Lasīt citas ziņas

Par pagalma mauriņu skaidra lieta – kamēr zāle aug, jāpļauj, kā ierasts (atstāj tikai mazliet garāku nekā vasarā), lai kājas neķertos un tas būtu gana glīts arī nākamgad. Taču ar augļudārzu un pļavām ir citādi. Dabai nu nemaz nav draudzīga Teletūbiju zemes mode, kad līdzīgi kā bērnu multenītē, cik vien acs sniedzas, visur tikai zaļi uzkalniņi ar zālīti kā paklājiņu. Ataugušo atālu (ja zāle vasarā vismaz pārreiz šajā vietā pļauta) tagad ieteicams atstāt nepļautu, jo tā labi pasargās gan savu, gan koku un krūmu sakņu sistēmu. Arī kamenes un citas labās dārza un lauka radības zem zāles jumtiņa jau saposušās uz ziemu. Ja nu tomēr zāles kušķi šķiet pārāk traucējoši, ieteicams nopļauto nenogrābt. Motivācijai der iedomāties savas izjūtas, kad kāds aizvelk silto deķīti uz savu pusi.

Atraktīvi izskatās un praktiski izdevīga ir metode izpļaut dārzā takas. Tas piešķir dārzam un pļavai romantisku noskaņu, vilinot doties pastaigā. Iegūtā zaļā masa der mulčai. Jo līkumotāka taka, jo interesantāk staigāt pa to. Kad visa pļavas zāle lietū un salā sakritīsies, nopļautā taka izcelsies kā zaļš labirints. Šādas takas lieliski der arī vasarā, kļūstot par pastaigu vietu caur puķēm un zāles ceriem. Visglītāk izskatās, ja šādas takas izpļauj ar pļaujmašīnu vai traktoriņu. Pļaujot ar trimeri, to virza tā, lai takas malās neveidotos robi, bet līdzena līnija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Interesanti, ka šīs ejas ļoti patīk izmantot arī mājas un meža dzīvniekiem, putniem. Protams, arī bērni labprāt izskriesies pa to.

Zāles vai lapu sedziņa vajadzīga arī vietās, kur vēlas pavasarī redzēt ziedam vizbulītes, dārza prīmulas vai gaiļpiesīšus. Vēl zemei un augiem tīkamāk būtu pat atstāt nenogrābtas arī lapas, jo tās dabā nav liekas, bet paredzētas augiem gan kā mēslojums, gan kā segmateriāls. Lai lapas nelidotu pa gaisu, tās ar zāles pļaujmašīnu, augsti noregulējot riteņus, sasmalcina kopā ar garākajiem zāles stiebriem un atstāj, kur ir. Masa līdz pavasarim būs pilnīgi izčākstējusi. Vietās, kur to atstāt nav iespējams estētisku apsvērumu dēļ, šādi sastrādāto zāli var izmantot citu augu mulčēšanai (zemenēm!) vai kompostam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.