Dziesmu un deju svētku gājiens Rīgā, 01.07.2018.
Dziesmu un deju svētku gājiens Rīgā, 01.07.2018.
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Policijas ieteikumi: bērniem Dziesmu un deju svētkos jābūt līdzi mobilajam tālrunim 0

Valsts policija (VP) aicina vecākus parūpēties, lai Dziesmu un deju svētku laikā katram bērnam būtu līdzi mobilais telefons un ar bērnu jebkurā brīdī varētu sazināties, aģentūrai LETA pastāstīja VP pārstāve Simona Grāvīte.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Policija arī aicina vecākus un bērnu pārstāvjus atkārtoti izrunāt, ko darīt, ja gadās, piemēram, nomaldīties no sava kolektīva. Tāpat ierosināts vecākiem, kuri ik dienas nogādā un sagaida savas atvases viņiem paredzētajā pasākumu norises vietā Rīgā – sarunāt ar kolektīvu pārstāvjiem tikšanās laikus, ne tikai atstāt bērnus pie pasākuma norises vietām, tādējādi izvairoties no situācijas, kad bērns, meklējot tikšanās vietu, var apmaldīties. VP pārstāve norādīja, ka arī šajos svētkos policijas darbinieki ir palīdzējuši dažiem noklīdušiem svētku dalībniekiem.

VP arī norāda, ka svētku laikā vairākās Rīgas daļās noteikti būtiski satiksmes ierobežojumi. Policijā uzsver, ka lielākie ierobežojumi paredzēti no 7. līdz 9.jūlijam Mežaparka un Daugavas stadiona apkārtnē, bet nedēļas garumā līdz 9.jūlijam dažādos centra rajona ielu posmos ir aizliegts apstāties un stāvēt. Iedzīvotāju automašīnas, kas būs atstātas šajās vietās tiks evakuētas uz citu bezmaksas stāvvietu, savukārt to īpašniekiem tiks piemērots sods.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai plānotu maršrutus VP aicina iedzīvotājus iepazīties ar noteiktajiem ierobežojumiem interneta adresē šeit:

Var arī izmantot bezmaksas informatīvo tālruni 80003600.

Policijā arī norāda, ka jau ir saņemts viens iesniegums par personīgo mantu zādzību no pasākuma vietas, tāpēc dalībnieki tiek aicināti sargāt savas mantas un neatstāt tās bez uzraudzības. VP atgādina, ka nozaudētās mantas var meklēt organizatoru informācijas teltīs, kas atrodas pasākumu vietās, savukārt vēlāk tās tiks nodots tuvākajā policijas iecirknī. Policijā arī uzsver, ka lielajās pasākumu norises vietās ir vairāki ierobežojumi, kas attiecas uz dažādu priekšmetu ienešanu teritorijā, piemēram lietussargu, pārtikas, dzērienu u.c. Visu lietu sarakstu var atrast dziesmu svētku mājaslapā.

Tāpat policijā vērš uzmanību uz dronu lietošanas ierobežojumiem – svētku norisi no augšas drīkst filmēt tikai saskaņots organizatoru bezpilota lidaparāts, no kura iegūtais materiāls būs izmantojams bez autortiesību ierobežojumiem, ar atsauci uz Nacionālo kultūras centra arhīvu. VP norāda, ka jebkura cita patvaļīga bezpilota lidaparātu izmantošana ir aizliegta un par to pienākas sods.

Lai nodrošinātu mierīgu un drošu svētku norisi, šonedēļ visās svētku norises vietās dežurēs policija un citi operatīvie dienesti.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, Kā ziņots, līdz 8.jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.