Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Polijas un Baltkrievijas robeža.

Polija pieprasa skaidrojumu, kādēļ Baltkrievijas divi helikopteri ielidojuši Polijas teritorijā un eskalē spriedzi uz robežas 171

Polija steidzamā kārtā izsaukusi uz Ārlietu ministriju Baltkrievijas vēstniecības pilnvaroto lietvedi, pēc tam kad divi Baltkrievijas helikopteri, pēc visa spriežot, bija pārkāpuši Polijas gaisa telpu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Polijas mediji otrdien vēstīja, ka divi Baltkrievijas helikopteri netālu no Polijas-Baltkrievijas robežas pārlidojuši pāri Bjalovežas pilsētai.

Helikopteru fotogrāfiju publicējusi arī vietējā brīvprātīgā Elīza Kovaļčika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neatkarīgie izmeklētāji konstatējuši, ka helikopteri Mi-24 un Mi-8 Polijas teritorijā ielidojuši vismaz trīs kilometru dziļumā, tad apgriezušies un aizlidojuši atpakaļ uz Baltkrieviju.

Polijas varasiestādes sākotnēji noliedza gaisa telpas pārkāpšanas faktu un apgalvoja, ka izsekošanas sistēmas Baltkrievijas helikopterus nav piefiksējušas.

“Polijas Republikas Ārlietu ministrija izteica stingru protestu un aicināja Baltkrievijas pusi sniegt incidenta detalizētu paskaidrojumu,” teikts ministrijas paziņojumā.

“Polijas puse uzsvēra, ka šis incidents tiek vērtēts kā kārtējais elements spriedzes eskalācijā uz Polijas-Baltkrievijas robežas. Polija sagaida, ka Baltkrievija atturēsies no šāda veida darbībām,” norādīja ministrija.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija noraidīja apsūdzības par Polijas gaisa telpas pārkāpšanu.

“Apsūdzības par Polijas robežas pārkāpumu, ko veikuši Baltkrievijas gaisa spēku un pretgaisa aizsardzības spēku helikopteri Mi-24 un Mi-8, ir sadomāti, un Polijas militāri politiskā vadība ar tiem nākusi klajā, lai kārtējo reizi attaisnotu spēku un līdzekļu koncentrēšanu pie Baltkrievijas robežas,” teikts paziņojumā, ko citē Minskas oficiālā ziņu aģentūra BelTA.

“Ziņojumus, kas no Polijas puses netiek apstiprināti ar objektīviem kontroles datiem, Baltkrievijas Aizsardzības ministrija vērtē kā tādus, kas ir stilā “viena tante teica”, un norāda, ka helikopteri Mi-24 un Mi-8 gaisa telpu nav pārkāpuši,” piebilda Baltkrievijas ministrija.

Reklāma
Reklāma

Robežu pārkāpa helikopteri, kas piedalās mācībās pie robežas, norāda Polijas Aizsardzības ministrija.

Minska par šīm mācībām Varšavu ir informējusi.

“Robežas šķērsošana notika Bjalovežas pilsētas rajonā ļoti zemā augstumā, un tas apgrūtināja šķērsošanas pamanīšanu ar radiolokācijas sistēmām,” teikts ministrijas paziņojumā.

“Tāpēc šorīt Polijas Bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība paziņoja komunikē, ka Polijas radiolokācijas sistēmas nav fiksējušas Polijas gaisa telpas pārkāpumu,” skaidroja ministrija.

Polija par incidentu informējusi NATO.

“Atgādināsim, ka Krievija un Baltkrievija pēdējā laikā aktivizējušas savas hibrīddarbības pret Poliju,” teikts paziņojumā.

“Ņemot vērā iespējamās tālākās provokācijas, aicinām atbildīgi izplatīt un komentēt informāciju, ko var izmantot Krievijas un Baltkrievijas režīmi,” aicināja ministrija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.