Visintensīvāk pesticīdi tiek lietoti ziemas kviešu sējumos – 1,45 kg uz hektāru.
Visintensīvāk pesticīdi tiek lietoti ziemas kviešu sējumos – 1,45 kg uz hektāru.
Foto: Fotokostic/SHUTSTERSTOCK

Politiķis: “Latvijai nav jābūvē cietums, bet jāatbalsta savi lauksaimnieki!” 27

“Latvijas Zaļā partija (LZP) aicina “nenorakt” vienu no retajām Eiropas Komisijas (EK) pozīcijām, kas ilgtermiņā var nest milzu labumu Latvijai. Tāda ir EK Zaļā kursa stratēģija “No lauka līdz galdam”, kam pretinieku frontē iestājusies Zemkopības ministrija, lielzemnieki un augu aizsardzības līdzekļu (turpmāk AAL) lobisti. Pie velna pesticīdus, jo šī ir zaļā iespēja!”, uzskata Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Vieni no svarīgākajiem stratēģijā “No lauka līdz galdiem” iezīmētajiem mērķiem LZP ieskatā ir augu aizsardzības līdzekļu AAL samazinājums par 50%, mēslojuma samazinājums par 20 % un bioloģisko platību palielināšanu līdz 25 %. Tieši par šiem punktiem ir karstākie strīdi.

“No lauka līdz galdam” koncepts ir unikāla iespēja pašiem izaudzēt un likt galdā labāko – Latvijā audzētu (īpaši – bioloģisko) pārtiku, nevis pirkt svešu, par Latvijas iedzīvotāju naudu atbalstot svešu valstu tautsaimniecības. Ja patērēsim tur, kur ražojam, nebūs simtiem un tūkstošiem kilometru attālumā jāpārvadā pārtika, radot liekas CO2 emisijas gaisā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zemkopības ministrija EK stratēģijas mērķus sauc par ambicioziem, atsaucoties, ka Latvijā tāpat jau viss esot zaļi un bioloģiski. Tiesa, ka Vācijas, Nīderlandes vai Spānijas mērogā mūsu augsne, ūdeņi un gaiss ir tīrs, tomēr problēmu netrūkst. Arvien biežāk bitenieki ceļ trauksmi par bojāgājušām bitēm no miglošanas, savukārt bieži bioloģiskajiem zemniekiem daudz produkcijas jānoraksta, jo konvenciālie kaimiņi nav ievērojuši aizsargjoslas un viņu produkcija noteiktā platībā vairs nekvalificējas augstajiem bioloģiskās preces standartiem.

Latvijai nav jābūvē cietums, bet jāatbalsta savi lauksaimnieki, lai tie pēc iespējas ātrāk varētu pārprofilēties uz videi draudzīgāku saimniekošanu, tādēļ valstij ir jāgarantē zināms noiets.

Proti visās Latvijas skolās, pirmsizglītības, veselības, sociālās aprūpes iestādēs, kā arī uz Latvijas armijas galdiem jābūt tikai 100% vietējiem un veselīgiem produktiem. Tādējādi simtiem miljonu eiro paliks Latvijas ekonomikā.

Edgars Tavars: “Gadiem ilgi Latvijas valsts tēla spodrināšanai izmantots sauklis “Latvija- zaļākā valsts pasaulē”. Tas locīts konferencēs, plānošanas dokumentos un pat augstāko valsts vīru svinīgajās uzrunās. Pavisam nesen, Francijas prezidentam Emanuelam Makronam ar kundzi oficiālā vizītē viesojoties Latvijā, tika uzdāvināti mūsu valstī ražotie velosipēdi ar atsauci uz Zaļo kursu.

Kā jāķeras pie darbiem, tā sākas buksēšana, tādēļ visiem koncepta “No lauka līdz galdam” neticīgajiem, vēlos uzsvērt – lūdzu nepalaižam mūsu iespēju vējā.

Šī ir reize, kad EK pozīcija jāatbalsta un jāizmanto, jo tā ir ne vien zaļa, bet arī uz nacionālajām interesēm balstīta”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.