Poļu ābolus uzdod par mūsējiem 0

“Augļkopības nozarē viena no lielākajām problēmām ir darbaspēka trūkums un realizācijas iespējas. Polijas āboli Latvijas tirgū tiek ievesti katru gadu, taču Latvijā sāk veidoties arī vietējā konkurence,” sarunā ar žurnālu “Agro Tops” atzīst kooperatīvās sabiedrības “Zelta ābele” vadītājs Gints Neimanis.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā
Lasīt citas ziņas

Vislabākais laiks ābolu realizācijai ir janvāris, februāris, marts. Ir bijuši reti gadi, kad realizācija sākas jau rudenī, bet tad piemājas dārziņos ābeles nav ražojušas. Ja pavasaris ir agrs un veikalos parādās pirmie lociņi, gurķi, cilvēki sāk pakāpeniski pārslēgties uz dārzeņiem.

Diemžēl šoziem bija tendence ziemas beigās poļu ābolus uzdot par mūsējiem. Cenu starpība, kas veidojas, iepērkot ābolus Polijā un pēc tam tirgojot kā Latvijā audzētus, dažiem audzētājiem lika aizmirst godaprātu. “Mūsu kooperatīva biedru ik gadu izaudzētais apjoms ir pietiekami liels, lai nodrošinātu lielveikalus līdz pat pavasarim. Taču, ja neteikšu, ka mans konkurents poļu ābolus uzdod par vietējiem, būs jādzird, ka manam konkurentam ir labāka ābolu kvalitāte un viņš būs labais zēns. Mēs zinām, kuras saimniecības to dara, bet jautājums ir, kā to pierādīt kontrolējošām institūcijām. Jo šis cilvēks bojā visu tirgu – mēs nevaram pārdot vietējo ābolu, kamēr viņš ved iekšā lētos poļu ābolus, jāatzīst, ka bieži vien izskatīgākus, kalibra ziņā līdzīgākus nekā vietējie āboli,” sūrojas G.Neimanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu interviju ar LPKS “Zelta ābele” vadītāju Gintu Neimani lasiet žurnāla “Agro Tops” oktobra numurā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.