Vladimirs Putins

Putins “pēkšņi” parakstījis dekrētu – arī brīvprātīgajiem valsts aizstāvjiem tagad jāzvēr lojalitāte Kremlim 58

Krievijas brīvprātīgo spēkiem un valsts teritorijas aizstāvjiem tagad ir jāzvēr uzticība Kremlim, pateicoties jaunajam prezidenta dekrētam, ko piektdien parakstīja prezidents Vladimirs Putins, informē “CNN”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Rīkojums, kas stājās spēkā nekavējoties, uzliek pienākumu militārajiem brīvprātīgo grupējumiem un teritoriālajā aizsardzībā iesaistītajiem zvērēt lojalitāti Krievijas Federācijai, nododot zvērestu Krievijas karoga priekšā. Tas dots brīdī, kad nav skaidra privātā militārā grupējuma “Vagner” nākotne.

Krievija apstiprinājusi, ka algotņu līderis Jevgeņijs Prigožins gājis bojā trešdien lidmašīnas avārijā — divus mēnešus pēc tam, kad vadīja īslaicīgu sacelšanos pret Kremli. Dumpis ilga mazāk nekā 24 stundas, taču tas atklāja nesaskaņu intensitāti starp dažādiem grupējumiem, kas cīnās Ukrainā Maskavas vārdā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Prigožins grib gāzt Krievijas militāro vadību
Putins parakstīja lojalitātes dekrētu tikai divas dienas pēc lidmašīnas avārijas.

Jaunais dekrēts attiecas uz brīvprātīgo grupējumu dalībniekiem, kā arī citām personām, kas palīdz pildīt uzdevumus, kas uzticēti Krievijas Federācijas bruņotajiem spēkiem, citiem karaspēkiem, militārajiem formējumiem un aģentūrām. Zvērestu dos arī atsevišķi valsts uzņēmumu darbinieki un teritoriālās aizsardzības pasākumu īstenošanai piesaistītās personas.

Putins norādījis, ka “Vagner” grupējumam nav juridisku tiesību pastāvēt Krievijā, jo privātie militārie uzņēmumi tur ir tehniski aizliegti. Neraugoties uz to, viņam bija ciešas attiecības ar Prigožinu, un “Vagner” sarežģītais juridiskais statuss nav traucējis tam darboties visā Āfrikā vai karot Ukrainā Krievijas Aizsardzības ministrijas paspārnē.

Kā ziņots, Krievijas federālā aviācijas pārvalde “Rosaviacija” apstiprināja, ka algotņu grupējuma “Vagner” vadītājs Jevgēņijs Prigožins atradies lidmašīnā, kuras katastrofā visi desmit tajā esošie cilvēki gājuši bojā.

“Rosaviacija” iepriekš bija apstiprinājusi, ka Tveras apgabalā avarējušās lidmašīnas “Embraer” pasažieru sarakstā ir Prigožins, bet tikai tagad apstiprināja, ka Prigožins, kurš jūnijā vadīja militāru dumpi, patiešām atradies lidmašīnā.

Reklāma
Reklāma

Saskaņā ar “Rosaviacija” datiem lidmašīnā atradās septiņi pasažieri – Sergejs Propustins, Jevgeņijs Makarjans, Aleksandrs Totmins, Valērijs Čekalovs, Dmitrijs Utkins, Nikolajs Matusejevs, Jevgeņijs Prigožins, un trīs apkalpes locekļi – lidmašīnas komandieris Aleksejs Ļevšins, otrais pilots Rustams Karimovs, stjuarte Kristīna Raspopova.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.