Laukos
Gaļa un zivis

PVD brīdina par “Talsu zivju kombināta” konserviem. Daļai produkcijas bija jābūt jau iznīcinātai iepriekš0

Foto: Pārtikas un veterinārais dienests

Papildināta plkst.15.41.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina tirdzniecības tīklus visā Latvijā izņemt no realizācijas SIA “Talsu zivju kombināts” ražotos zivju konservus, aģentūru LETA informēja dienestā.

PVD skaidroja, ka “Talsu zivju kombināta” produkcija būtu izņemama no tirdzniecības, jo uzņēmums nevar pierādīt zivju konservu izcelsmi, kā arī daļai produkcijas uzņēmumā konstatēto pārkāpumu dēļ bija jābūt iznīcinātai martā.

Foto: Pārtikas un veterinārais dienests

Dienestā atgādināja, ka pavasarī, pārbaudot sūdzību par mežā izgāztiem neaizvākotiem zivju konserviem, dienesta darbinieki veica pārbaudi “Talsu zivju kombinātā” un konstatēja higiēnas prasību tehnoloģiskajā procesā neievērošanu uzņēmumā.

Nebija veikti arī produkcijas laboratoriskie izmeklējumi, kas apliecinātu produkcijas nekaitīgumu, kā arī trūka informācijas par izejvielas izcelsmi, sterilizācijas procesu, izejvielas atlaidināšanu, uzglabāšanu u.tml.

PVD, ņemot vērā konstatētos pārkāpumus, no apgrozības izņēma visu uzņēmumā saražoto produkciju – kopā aptuveni 130 000 sterilizētu zvejas produktu konservu un apturēja uzņēmuma darbību. Par konstatētajiem pārkāpumiem tika sākta administratīvā lietvedība.

Lai gan “Talsu zivju kombināts” paziņoja PVD un uzrādīja dokumentus par no apgrozības izņemtās produkcijas iznīcināšanu, plānveida pārbaudē kādā veikalā PVD inspektori pamanījuši tirdzniecībā ne tikai it kā iznīcinātās zivju konservu partijas konservus, bet arī citus it kā šajā uzņēmumā ražotus, taču patiesībā nezināmas izcelsmes zivju konservus, tostarp tādus, kas, iespējams, ražoti citviet, informēja PVD.

Dienests no attiecīgā veikala un noliktavas izņēmis 30 266 zivju konservu kārbas.

Foto: Pārtikas un veterinārais dienests

Vienlaikus PVD informē, ka “Talsu zivju kombināta” darbība nav atjaunota, tāpēc nekādi šajā uzņēmumā ražoti produkti tirdzniecībā nedrīkst atrasties.

PVD Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas daļas vadītājs Andris Vaiders aģentūrai LETA pastāstīja, ka PVD ir veicis vairākas pārbaudes uzņēmuma telpās pēc tā darbības apturēšanas. Pārbaužu laikā netika konstatēts, ka tiktu realizēta produkcija.

Pēc viņa teiktā, par uzņēmuma pārkāpumiem ir uzsākta administratīva lietvedība, bet par soda apmēru pašlaik ir pāragri spriest.

Atbildot uz jautājumu, vai sods pienākas arī komersantam, kas iepirka attiecīgo produkciju, Vaiders skaidroja, ka PVD nevar sodīt uzņēmumu par produkcijas tirdzniecību, jo tirdzniecības uzņēmums nevarēja zināt par to, ka konkrētā produkcija ir izņemta no apgrozības. Produkciju izplatīt nedrīkstēja tieši “Talsu zivju kombināts”.

Ar “Talsu zivju kombinātu” aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Saistītie raksti

PVD aicina arī patērētājus būt uzmanīgiem un neiegādāties “Talsu zivju kombināta” ražotos produktus, kā arī ziņot pa dienesta uzticības tālruni 67027402, ja tirdzniecībā pamanīti šajā uzņēmumā ražoti produkti.

“Talsu zivju kombināts” ir reģistrēts 2018.gadā, un tā pamatkapitāls ir 10 000 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece un patiesā labuma guvēja ir Tamara Sidenko.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievijā dzīvību zaudējis protestētājs, vairāki desmiti ievainoti
18 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
57 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Levits aicina izmeklēt Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu procesu
34 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 1
1 stunda