Rajevskis: “Ja izdarām visus aizsardzības mājasdarbus, tad mēs stipri mazinām kādam vēlmi šeit nākt – būs karsti!” 237

“Mums ir bijis jābūt gataviem visu laiku! Tā problēma ir tāda, ka mēs bijām iemidzināti līdz 2014.gadam. Pēc 2014.gada mēs sapratām, ka neviens, kurš ir kaimiņos Krievijai, nevar justies drošs,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja politologs Filips Rajevskis, diskutējot par aktualitātēm starptautiskā politikā, Krieviju un karadarbību Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

“Lai mēs justos droši, mums ir jāizdara visi savi mājasdarbi. Ja tu izdari visus savus mājasdarbus – tādā ziņā varbūt mēs nevaram novērst to iespēju, bet, ja izdarām visus aizsardzības mājasdarbus, tad mēs stipri mazinām kādam vēlmi šeit nākt dēļ tā, ka saprot – būs karsti! Būs karsts, ka nevar te vienkārši atnākt un paņemt šo teritoriju,” tā izteicās politologs Rajevskis.

Runājot par valsts aizsardzību, Rajevskis uzsvēra arī ekonomikas nozīmi, proti, mums Latvijā būtu jābūt spējīgiem pašiem saražot kara industrijai noderīgu produkciju, būt “maksimāli pašpietiekošiem, cik varam”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nu, ja mēs gaidīsim, kad mums atvedīs patronas no kaut kurienes, var gadīties, ka mēs nesagaidām vienkārši dēļ laika…Mums ir jāspēj pašiem saražot daudz kaut kādas pamatlietas, pašiem sevi apgādāt, pašiem sevi pabarot – savu armiju. Mums jābūt savai armijai, saviem karavīriem,” tā uzskata Rajevskis.

Rajevskis TV24 raidījumā minēja gan Somijas, gan Izraēlas piemēru, proti, ko nozīmē tas, ja “sabiedrība ir gatava”.

“Viņi [Izraēlā] mobilizēja dažās dienās pāris simtus tūkstošus cilvēku – tie bija tie, kas bija izgājuši militāro apmācību. Mums ir jāizdara ļoti līdzīgi tie mājasdarbi, lai mēs varētu 24 līdz 48 stundu laikā mobilizēt nopietnu spēku, kas var stāsties pretim, kas ir apmācīti cilvēki, kuri zina, kas viņiem ir jādara. Un tad jau mēs arī jutīsimies daudz drošāk,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” rezumēja Rajevskis, diskutējot par ģeopolitisko situāciju pasaulē un nepieciešamību Latvijai vēl vairāk stiprināt valsts aizsardzības spējas.

Militārā parāde Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā, 18.11.2023
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.