Rajevskis par iedzīvotāju ticību tiesu sistēmai: “Maksāju nodokļus, godīgi dzīvoju, bet jūtos nepasargāts…” 37

Pievieno LA.LV

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pozitīvi vērtē Latvijas tiesu sistēmas godprātīgumu un taisnīgumu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati. Taču, ko domā tie pārējie 70% iedzīvotāju? TV24 raidījumā “Kārtības rullis” komentāru sniedz Filips Rajevskis, politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzdibinātājs.

Kokteilis
Vēlies sev slinku vīru? Astroloģija zina, kuras zodiaka zīmes būs visspēcīgākās šajā jomā 9
Kokteilis
“Viņš bija vienīgais, kurš mēdza pavērt kabineta durvis…” Aidis Tomsons iezīmē problēmu savā darbavietā
VIDEO. “Kolkas rags ir noskalots. Nu tā, ka tur vairs nav Kolkas raga!” Izcēlies satraukums, kas noticis ar šo Kurzemē iemīļoto vietu 26
Lasīt citas ziņas

“Mums jau kādu laiku politiskajā diskusijā parādās: tiesiskums, tiesiskums, tiesiskums. Bija pat tiesiskuma koalīcija. Man liekas, tiesiskums nav pamatu pamats, tomēr – taisnīgums. Cilvēkiem ir jābūt sajūtai, ka tiesu vara ir taisnīga,” TV24 raidījumā “Kārtības rullis” saka Rajevskis.

“Ja paskatāmies plašākā mērā, zem “tiesu varas” daudz kas tiek cilvēku sajūtās ielikts apakšā. Lielākā daļa šo aptaujāto nekad nav bijuši tiesā, bet viņi barojas no vispārējās informatīvās vides. Un tad tur ir – Rusiņš noslepkavo sievu, nodur. Prokuratūra kaut ko darīja? Nedarīja. Prezidents piespieda izmaksāt kompensāciju. Rusiņš nav atrasts. Visi atzīst, ka neko nedarīja. Kas ir mainījies? Nezinu, nav baigā sajūta, ka kaut kas būtu mainījies,” skaidro viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Un tādas lietas mums visu laiku uzpeld un uzpeld. Cilvēks jūtas nepasargāts. Un loģiski, nepasargātam cilvēkam liekas, ka tā ir netaisnība attiecībā pret viņu – “Maksāju nodokļus, godīgi dzīvoju, bet jūtos nepasargāts.” Un tā ir tā emocija, tā sajūta, kas socioloģijā parasti atspoguļojas,” norāda politologs.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.