Rajevskis: “Vēlētajam ir pēdējais vārds par to, ko viņš vēlas redzēt vēlētā amatā. Pat, ja tas ir Putina piekritējs” 137

TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” politologs Filips Rajevskis spriež, ka būtu labi, ja cilvēks, kam ir problēmas, neietu kandidēt vēlēšanās. Tas, viņaprāt, ir prātīgāk nekā kandidēt, lai radītu problēmas un tādā veidā diskreditētu sistēmu un valsti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Politologs uzsver, nav pieļaujams, ka kaut kur Latvijā ir pašvaldības vadītājs, kurš, redzot pirmo krievu tanku, paceļ Krievijas karogu, nodod atslēgas un sagaida ienaidnieku ar ziediem. “Tā tas nedrīkst būt!” atgādina Filips Rajevskis.

Tomēr politologs arī min, ka šī sistēma un nostāja nedrīkst būt pāri vēlētāju gribai. “Jāspēj nodrošināt vēlētāju griba, mūsu vēlētajam tomēr ir suverēnā vara. Vēlētajam ir pēdējais vārds par to, ko viņš vēlas redzēt vēlētā amatā. Pat, ja tas ir Putina piekritējs.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Nedrīkst manipulēt ar vēlētāja izvēli. Varbūt to iespēdams darīt prasmīgi un vēlētājs to nepamana. “Tomēr, ja vēlētājs redz, ka viņa izvēles tiek manipulētas, zūd leģitimitāte un tā ir tā lielākā problēma. Ja mēs paskatāmies šobrīd pēc uzticamības līmeņiem, pašvaldības ir lutinātas ar uzticību. Sabiedrība uzticas pašvaldībām, pašvaldību vadītājiem un pašvaldību struktūrai daudz vairāk nekā valdībai vai parlamentam.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.