Foto: Ivars Soikāns, LETA

Ražas novākšanas laikā autobraucējien jārēķinās ar lielāku lielgabarīta tehnikas klātbūtni, kas mēdz kavēt satiksmi 9

Visā Latvijas teritorijā turpinās ražas novākšana un labības kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem ir vērojams lielāks lauksaimniecības lielgabarīta tehnikas skaits, aģentūru LETA informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Lasīt citas ziņas

LVC aicina autobraucējus pirms veikt apdzīšanas manevru, pārliecināties, ka ceļš ir pietiekami plats un netuvojas pretī braucoši transportlīdzekļi, kā arī pārliecināties, ka lauksaimniecības tehnika negriežas pa kreisi.

Ja lauksaimniecības tehnika palēnina ātrumu un brauc tuvāk ceļa labajai pusei, tehnikas operators, iespējams, gatavojas veikt platu kreiso pagriezienu, brīdina LVC pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat jāņem vērā, ka reizēm, lai veiktu platu labo pagriezienu, operatoram ir jāiebrauc kreisajā ceļa pusē.

LVC pārstāvji norāda, ka sausā laika ietekmē grants ceļi pastiprināti put, lauksaimniecības tehnika, pārvietojoties pa tiem, var sacelt putekļus un pasliktināt redzamību. Autobraucējiem jārēķinās, ka uz ceļa no kravām var izbirt graudi, kā arī var veidoties rindas pie graudu nodošanas punktiem.

Zemnieku saeimas valdes loceklis Mārtiņš Trons norāda, ka ražas novākšana turpināsies visu augustu un iespējams līdz pat septembra vidum, jo būs vēl jānovāc vasarāju kultūraugi – vasaras rapsis, mieži, kvieši, griķi un pupas.

Visintensīvākā smagās tehnikas satiksme būs vērojama tieši līdz septembra vidum gan dienas, gan vēlās vakara stundās. Lai atslogotu lielceļus, lielu daļu no saražotās produkcijas pārvietos, izmantojot dzelzceļus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.