Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni.
Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni.
Foto: Valsts policija

Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni – konfiscēja brāgu, kandžu un ražošanas ierīces 0

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija (VP) regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Šonedēļ šādus pasākumus sekmīgi realizēja VP LRP Rēzeknes iecirkņa darbinieki, likvidējot Rēzeknes novadā nelegālā alkohola ražotni un konfiscējot ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, portālam “La.lv” pavēstīja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

VP Rēzeknes iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka Rēzeknes novada Griškānu pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei, 15.maijā, likumsargi ieradās noradītajā adresē, lai iepriekš uzsāktās administratīvās lietvedības ietvaros veiktu kāda nekustamā īpašuma apskati.

Rēzeknes pusē likvidē nelegālā alkohola ražotni
CITI ŠOBRĪD LASA

Apskates laikā policisti konstatēja, ka tajā ir ierīkota alkohola ražotne un tiek glabāti nelikumīgi alkoholiskie dzērieni, ka arī to ražošanā izmantojamās izejvielas.

Kopumā notikuma vietā konfiscēts ap 1000 litriem brāgas, apmēram 195 litri gatavās produkcijas – kandžas, alkohola ražošanas ierīces un 80 kg cukura.

Turpat tika aizturēts arī iespējamais vainīgais – 1953.gadā dzimušais vīrietis.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, saražoto alkoholu vīrietis, visdrīzāk, bija plānojis realizēt nelikumīgās akcizēto preču tirdzniecības vietās – tā sauktajās “točkās”.

Lai precīzi noteiktu konfiscēto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt iespējamai vainīgai personai par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka aizturētais iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 221.1 panta 3.daļas, par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Reklāma
Reklāma

Tāpat, Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.