Arhīva foto. Termoisturīgās metāla durvis starp bunkura nodalījumiem padomju laiku civilās aizsardzības bunkurā Daugavpilī.
Arhīva foto. Termoisturīgās metāla durvis starp bunkura nodalījumiem padomju laiku civilās aizsardzības bunkurā Daugavpilī.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Rīgā šogad plānots atjaunot divu bumbu patvertņu darbību – speciālas, šim nolūkam savulaik būvētas vietas 36

Šogad plānots atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm Rīgā, apsekot skolas un vērtēt pazemes tuneļus, trešdien preses konferencē informēja Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes priekšnieks Gints Reinsons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības plāna ietvaros šogad iecerēts atjaunot darbību divām bumbu patvertnēm, kā arī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) sadarbojoties ar Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes speciālistiem, apsekot skolu pagrabus, vērtēt un marķēt pazemes tuneļus, norādīja Reinsons.

VUGD priekšnieka vietnieks Ivars Nakurts uzsvēra, ka bumbu patvertnes, kurām paredzēts atjaunot darbību, ir būves, kuras uzceltas speciāli kā patvertnes – ēkas, infrastruktūra, kas ir noturīga pret sprādzieniem, taču pagrabstāvi kalpos tikai kā īslaicīga patveršanās vieta, lai pasargātu sevi no apšaudes, šķembām, kas radušās sprādzienu rezultātā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vēstīts, šodien Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības plāns tiks skatīts Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā un tiks virzīts apstiprināšanai domes sēdē.

Rīgas Civilās aizsardzības plāns ir nozīmīgs visas valsts līmenī, jo dod orientieri arī citām pašvaldībām. Tas izstrādāts sadarbībā ar plašu ekspertu loku, tostarp piesaistot Nacionālos Bruņotos spēkus (NBS) un VUGD. Būtisks plāna papildinājums ir rīcība militāra apdraudējuma gadījumā, kas iedzīvotājiem dos svarīgu informāciju, kā ievērojami uzlabot savu drošību ārkārtas situācijās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.