Laukos
Mežsaimniecība

“Rīgas meži”: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies0

Foto: LETA

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozēja SIA “Rīgas meži” Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādināja, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām. Vasaras laikā zāģbaļķu cenas nav mazinājušās, vienīgi zāģētavas ir piepildījušas noliktavas ar baļķiem, jo laika apstākļi ir bijuši labvēlīgi mežu izstrādei un apaļkoku transportēšanai.

“Dotajā brīdī lielākā daļa ražotāju ir spējuši nodrošināt izejmateriālu, lai ražošana varētu noritēt atbilstoši jaudām, bet lielākas zāģbaļķu rezerves ir tikai retajam. Domāju, ka atlikušā gada laikā zāģbaļķu cenas būtiski nemainīsies, jo pavisam tuvu ir rudens un pēdējo gadu pieredze rāda, ka sākoties ilgstošiem lietus periodiem, ir problemātiski saņemt nepieciešamo zāģbaļķu apmēru. Tas nozīmē, ka zāģētavas jau tagad aktīvi pirks apaļkoku, nodrošinoties laikam, kad, iespējams, vairākas nedēļas transports nespēs iebraukt mežā sliktu ceļu dēļ,” pieļāva Pavlova.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka arī pieprasījums pēc papīrmalkas joprojām nav krities un šajā segmentā būtisks cenas kritums līdz gada beigām nav prognozējams. Tas savukārt nozīmē, ka joprojām nav izdevīgi šķirot un gatavot kvalitatīvāku sortimentu – skujkoku vai bērza taras klučus.

Savukārt zāģmateriālu situācija nav tik stabila un jāņem vērā sezonalitāte dažādos tirgos. Piemēram, dažiem produktiem, kas ir bijuši pieprasīti visu gadu, šobrīd nav aktīva sezona un par tiem zūd pircēju interese, kas atspoguļojas materiālu apmērā vai cenā. “Domāju, ka, ņemot vērā izmaiņas kādā konkrētā tirgū vai produktu grupā, kurā strādājam, var savlaicīgi pārorientēt ražošanu uz kādu citu produktu un nepieļaut spēcīgu cenu lejupslīdi,” sacīja Pavlova.

Viņa arī uzsvēra, ka “Rīgas meži” savā darbības laikā zāģmateriālu ražošanā vienmēr ir bijuši elastīgi un spējuši ātri reaģēt uz tirgus izmaiņām. Līdz ar to, pat ņemot vērā cenu samazinājumu dažās produktu grupās, kompānija ir spējusi operatīvi sekot līdzi tirgus izmaiņām, ražošanā saglabājot labāko baļķa iznākumu un izdevīgākos cenu piedāvājumus no pircējiem.

“Rīgas meži” ar 62 000 hektāriem zemes ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, Rīgas parki un dārzi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Aicina mazo un vidējo saimniecību īpašniekus kļūt par kooperatīvu biedriem
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Iepakojums no rapšu vaska vai piens no zaļajiem griķiem – jaunas idejas pārtikai 1
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Katrams jādara savs darbs, lai būtu vietējais, nevis Itālijas kartupelis 3
4 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 3 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Mūžībā aizgājis rakstnieks Pauls Bankovskis
4 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 3
8 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
4 stundas