Foto: Edijs Pālens/LETA

“Rudenī mūs gaida nodokļu un kovida “Molotova kokteilis”, Viņķele uzskata, ka Kariņš ir atrauts no realitātes un dzīvo “burbulī” 165

“Ja mēs redzam, ka vezums brauc grāvī, zirgi ir jāaptur. Nodokļu izmaiņas skar desmitiem tūkstošu mazos uzņēmējus un cilvēkus, kuri saņem mazas algas, bet premjers, es citēšu, šeit nesaskata problēmu, bet, kad jārunā par vakcināciju, tad tas, ko viņš saskata, ka visi līdzekļi ir labi. Šī ir fundamentāla problēma,” RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu top” izsakās Ilze Viņķele, bijusī veselības ministre (AP).

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Kā pirmo problēmu viņa uzsver Kariņa spēju selektīvi saskatīt un nesaskatīt lietas, otrkārt, “tas liecina par totālu atrautību no realitātes un dzīvošanu burbulī, kur šī pozīcija vai fokuss ir dziļi balstīts premjera paša dzīvesveidā un statusā.”

Darba aprakstā gan premjeriem, gan ministriem ir informācijas kanālu nodrošināšana, kas neļauj iekapsulēties savā burbulī.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas ir svarīgi, jo cilvēks dzīvo Ķīpsalā, viņam pieder vairāki īpašumi, par ienākumiem nav jāuztraucās, ir iespējams izturēt jebkādas nodokļu izmaiņas, izņemot, protams, tās, kas skar kapitāla pieaugumu. Viņš var pārdzīvot pašizolāciju, jo ir pietiekami daudz dzīvojamās telpas, arī privātskolotāju bērniem nolīgt nav problēmu,” Viņķele netieši norāda uz premjera dzīvesveidu.

Dzīvošana šādā burbulī ļoti ietekmē tos lēmumus, kas politiķim ir jāpieņem. “Ja mēs prezumējam, ka viņa pasaulē viss ir droši un vienīgais, kas jāizdara, ir jāvakcinējas pašam un jāparūpējas, lai to izdara arī apkārtējie, tas kropļo kopējo bildi valstī. Tieši tas ir noticis arī pie šīm nodokļu izmaiņām. Par laimi prezidents ir acīgāks!”

Viņasprāt, lielākais izaicinājums būs tas, ka tas kumulēsies ar premjera bailēm par epidemioloģisko situāciju rudenī, jo, ja mēs gaidām līdz rudenim, lai saprastu, ko dara šīs nodokļu izmaiņas, tad tas var sakrist kopā ar kovida pieaugumu un tas “jau sanākšot tāds Molotova kokteilis”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.