Rūta Dimanta: Kad ir slikti laiki, spējam mobilizēties un palīdzēt, labajos laikos – “ēdam cits citu nost” 0

Par labdarību Adventes laikā un ziedošanas tendencēm Latvijā, Ukrainas bēgļiem un Stambulas konvenciju, demogrāfijas bedri un atbalstu ģimenēm – par šīm tēmām TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” saruna ar “Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantu. “Diemžēl Latvijā ne visiem esam spējuši nodrošināt cieņpilnu dzīvi un veselības aprūpi,” viņa atzīst.
Sarunu ar Rūtu Dimantu skaties šovakar pl. 21.03 TV24!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nepalaid garām šo datumu! Katras zodiaka zīmes veiksmīgākā diena decembrī
Ārkārtas situācija Krievijas Bruņoto spēku 69. divīzijā: karavīrs, atgriežoties no gūsta, nošāvis savus biedrus
Kokteilis
Kamēr Auns jau rīkojas, Vēzis vēl tikai domā… Nosaukti zodiaka zīmju pāri, kuri nekad nespēs sastrādāties
Lasīt citas ziņas

Savas ilgās pieredzes laikā, vadot “Ziedot.lv”, Rūta Dimanta novērojusi, ka tad, kad sabiedrībai klājas slikti, visi spēj mobilizēties un palīdzēt, bet, kad viss ir labi, tad cits citu “ēd nost”. “Kad bija krīze, kovids – visi mobilizējās, kā pingvīni saspiedāmies, bet treknajos gados bija tendence nepamanīt tos, kuriem neklājās visai labi,” teic Dimanta un piebilst, ka “treknajos gados” daudziem bijis viens problēmu risinājums: paņemt kredītu. Runājot par cilvēkiem, kuriem netaisnību nodarījusi valstiska sistēma, Rūta Dimanta atzīst, ka diemžēl Latvijā daudziem nav nodrošināta cieņpilna dzīve un veselības aprūpe. Un pēc tā, kam tiek ziedots, var noteikt valsts labklājības līmeni.

“Ja ziedo tādām pamatlietām kā sociālā palīdzība un medicīna, tas nozīmē, ka cilvēkiem tiesības uz pamatlietām nav nodrošinātas, ka daudzas lietas, arī dzīvības glābšana, palikušas pašas sabiedrības rokās. Tā tas nedrīkst būt. Man nereti saka, ka ziedošana ir budžeta caurumu lāpīšana. Tā tas nav, tā tam nevajadzētu būt. Ziedošana ir tad, kad mēs gribam dzīvot labāk nekā no nomaksātajiem nodokļiem.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.