Foto: REUTERS/Sergei Karazy

Sasaukta NATO un Ukrainas padomes sēde Melnās jūras “labības darījuma” apspriešanai 69

Pēc Ukrainas lūguma NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs trešdien sasauci NATO un Ukrainas padomes sēdi, lai apspriestu Ukrainas labības pārvadāšanu pa Melno jūru.

Reklāma
Reklāma
Process ir sācies – Krievijā notiek vēl nepieredzēti protesti. Kremlis to mēģina izmisīgi slēpt 388
Viedoklis
Armands Puče: Apskatieties prezidenta amatpersonas deklarāciju un jums viss kļūs skaidrs… 61
TOP 10 drošākās valstis pasaulē: trešā pārsteigs visus! Kur gribētu dzīvot tu?
Lasīt citas ziņas

NATO pārstāve sakariem ar presi Oana Lungesku informēja, ka sanāksme notiks vēstnieku līmenī un tajā būs “konsultācijas par jaunākajiem notikumiem un pārrunāta Ukrainas labības transportēšana pa Melno jūru”.

Pirms paziņojuma par NATO un Ukrainas padomes, kura jūlija veidā tika izveidota NATO samitā Viļņā, sasaukšanu Stoltenbergs un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis telefonsarunā apsprieda Krievijas atteikšanos turpināt dalību tā dēvētajā labības darījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viļņas samitā jūlija vidū 31 NATO dalībvalsts vienojās pastiprināt sadarbību ar Ukrainu un izveidot NATO un Ukrainas padomi.

Krievija aizvadītajā nedēļā izstājās no starptautiskā “labības darījuma”, kas kuģiem ar labības kravām garantēja drošu ceļu Melnajā jūrā. Kopš izstāšanās Krievija vairākkārt jau apšaudījusi Ukrainas Melnās jūras piekrastes pilsētas.

Kopš pagājušās vasaras, kad ar Turcijas starpniecību tika panākta vienošanās par drošu labības izvešanu, Ukrainai izdevies pārdot ap 33 miljoniem tonnu labības un pārtikas produktu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.