Foto: SHUTTERSTOCK

Saslimstība ar gripu saglabājas iepriekšējo nedēļu līmenī; šosezon ar gripu miruši 26 cilvēki 20

Pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu Latvijā saglabājusies iepriekšējo nedēļu līmenī, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Nedēļas no 19. līdz 25.februārim gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, tomēr saslimstība ar gripu turpina turēties iepriekšējo nedēļu līmenī.

Nedēļas laikā gripas mirušo skaits audzis par septiņiem, sasniedzot 26 nāves gadījums kopumā visa monitoringa laikā no tā sākuma pagājušā oktobrī. Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas un neviens no viņiem nav bijis vakcinēts pret gripu šajā sezonā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 1024 pacienti, no kuriem 337 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze “gripa”. Nedēļu iepriekš bija 377 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 375 pacienti. Gripas gadījumi reģistrēti Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī, Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Rēzeknē, Valmieras novadā un Jēkabpils novadā. Augstākā saslimstība reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam, kā arī 5-15 gadu vecuma grupā.

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs novērojams augsts saslimstības līmenis primārajā aprūpē un lielākā daļa ES/EEZ valstu ziņo par gripas aktivitāti virs bāzes līmeņa. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis 29%, bet nedēļu iepriekš – 44%. SPKC norāda, ka visas valstis ziņojušas par sezonālu gripas aktivitāti, kas pārsniedz 10% pozitīvo paraugu īpatsvara slieksni primārajā aprūpē, kas noteikts kā epidēmijas slieksnis.

Vienlaikus Covid-19 gadījumu skaits Latvijā turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 48 gadījumi, bet nedēļu iepriekš 54. Kopumā tika veikti 678, iepriekš 689, laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 63 Covid-19 pacienti, kamēr nedēļu iepriekš – 72, bet divas nedēļas iepriekš – 75.

Iepriekšējā nedēļā stacionāros ar smagu slimības gaitu ārstējās viens pacients. Reģistrēti 11 Covid-19 pacientu nāves gadījumi. Vismaz divos gadījumos Covid-19 bijusi kā pamatdiagnoze.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Speciālisti aicina īpaši veselības riska grupu personām izmantot valsts nodrošināto vakcinācijas iespēju, kā arī ļoti ieteicams vakcinēties tiem, kuriem paredzētas plānveida operācijas vai kādas citas medicīniskās manipulācijas ārstniecības iestādēs.

Neraugoties uz gripas epidēmiju, vakcinācija joprojām ir ieteicama, jo gripas epidēmija parasti ilgst 10 nedēļas, bet vakcinācijas izraisīta imunitāte veidojas 10-14 dienu laikā. Tāpēc cilvēks var gūt labumu no vakcinācijas pat tad, ja viņš to nav saņēmis, uzsākoties gripas epidēmijai.

Reklāma
Reklāma

Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, tas ir, ārpus riska grupām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.