Foto: SHUTTERSTOCK

VIDEO. Ģimenes ārsti: Latvijā šobrīd plosās vairāki vīrusi 44

Aukstajā laikā visapkārt ļaudis slimo. Izrādās – vienlaikus plosās vairāki vīrusi, lipīgas elpceļu infekcijas, – ziņo slimību profilakses un kontroles centrā. To izjūt arī ziņnešu redakcijā. Sasirgst kolēģi, tiek saņemti filmēšanas atteikumus, jo iecerētās intervējamās personas saslimušas. Tas raidījumu “360TV Ziņneši” rosināja painteresēties – kas tie ir par vīrusiem, kādas sekas izraisa un galvenais – kā sevi un citus pasargāt?

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Ģimenes ārste Aija Graudiņa saka – šobrīd Latvijā vienlaikus plosās vairāki vīrusi.

“Šobrīd mums cirkulē gan kovids, gan daži gripas gadījumi, gan adonavīrusi, entonavīrusi, noravīrusi – daudz un dažādi. Ir tā ka neizdodas tik ātri atveseļoties – aiziet uz komplikācijām – pneimonija, jāārstējas slimnīcā vai ilgāku laiku jāpavada mājās ar garākiem zāļu kursiem. Pirms pāris nedēļām mums aktīvi cirkulēja kovid vīruss. Kā jau prognozēja, ka tā pīķis kritīsies un tad pārņems mūs citi elpceļu vīrusi. Par labu gripai spēlē lielais aukstums, jo aukstāks, jo aktīvāk uzdarbojas gripas vīrusi,” sacīja ģimenes ārste.

CITI ŠOBRĪD LASA

Un sanāk – iespēja saslimt ir jebkur un jebkuram. Nav ko brīnīties, ka cilvēki publiskās vietās atkal lieto sejas maskas. SPKC vecākais epidemiologs Sigita Geida sniedz noderīgus un visiem zināmus padomus kā nesaslimt.

“Ja jūtam, ka esam saslimuši, izvairāmies apmeklēt sabiedriskas vietas, neapmeklējam darba vietu, izglītības iestādi. Paliekam mājās un sazināmies ar savu ģimenes ārstu. Bieži vēdinām telpas, mazgājam rokas. [..] Bet arī tā telpu vēdināšana ir ļoti efektīva – gan arī tad ja jūtaties saslimis, arī jūsu pašsajūta uzlabosies, ja kaut pāris minūtes jūs atvērsiet to logu – nenosalsiet pa tām pāris minūtēm.”

Video skaties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.