VIDEO. Satraucošs skats Jelgavā: glābti divi mazi pārgalvji, kas pašu spēkiem netiek nost no ledus 0
Jelgavā uz Lielupes ledus fiksēta bīstama situācija – divi zēni nonākuši starp ledus gabaliem un atklātu ūdeni, nespējot paši droši nokļūt krastā, ziņots TV3 raidījumā “Degpunktā”.
Puišus uz ledus pamanīja Jelgavas pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieki. Saprotot, ka situācija var kļūt bīstama, uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtīta policijas ekipāža.
Pie krasta jau bija izveidojusies vaļēja ūdens josla, tāpēc zēni paši izkļūt krastā nevarēja. Arī mēģinājums doties pāri ledum uz vietu, kur tas vēl bija drošāks, būtu bijis riskants.
Uz notikuma vietu tika izsaukti arī ugunsdzēsēji glābēji. Ar speciāla glābšanas dēļa palīdzību viņi vispirms izveda drošībā jaunāko – deviņus gadus veco zēnu –, bet pēc tam arī viņa vienpadsmit gadus veco draugu. Pēc glābšanas abus bērnus apskatīja mediķi.
Izrādījies, ka bērni uz ledus bija uzkāpuši vietā, kur uzstādīta brīdinājuma zīme, kas skaidri norāda, ka to darīt ir aizliegts. Iespējams, zēnus iedrošinājusi arī makšķernieku klātbūtne, jo abos upes krastos tajā brīdī atradās vairāki bļitkotāji.
Kamēr “Degpunktā” komanda ar dronu filmēja uz ledus esošos makšķerniekus, pretējā krastā uz ledus tika pamanīta maza meitene, kura bija nokāpusi no tilta, lai ar kāju padauzītu ledu.
Raidījuma operatori centās piesaistīt bērna uzmanību, un drīz pēc tam meitene pārtrauca savu nodarbi un devās prom. Tiek norādīts, ka gadījumā, ja ledus šajā vietā būtu ielūzis, notikušo, iespējams, pat neviens nepamanītu.
Rīgā atrasties uz ledus aizliegts
Kā ziņo aģentūra LETA, ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, no šodienas stājies spēkā aizliegums atrasties uz visu Rīgas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju un jūras piekrastes ūdeņu ledus, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.
Rīgas pašvaldības policija paaugstinātas bīstamības periodā aicina iedzīvotājus neapdraudēt savu veselību un dzīvību, nekāpt uz ledus, kā arī rūpīgi pieskatīt bērnus un nebūt vienaldzīgiem pret apkārtējo drošību.
Ja uz ledus pamanīta kāda persona, policija lūdz to nekavējoties informēt pa tālruni 110.
Par atrašanos uz ledus laikā, kad tas ir aizliegts var tikt izteikts brīdinājums vai piemērots naudas sods līdz 100 eiro.



