Foto – Fotolia

Septiņi savādi, bet izplatīti sapņi grūtniecības laikā. Ko tie patiesībā nozīmē? 0

Mulsinoši sapņi – ceļš uz māmiņas lomu

Foto – Fotolia
Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Vangas prognozes 2025.gadam. Cilvēki bēgs no ASV, zemūdens zemestrīces un pasaules gala sākums 181
Veselam
Sieri, kurus var ēst svara zaudēšanas laikā, vienlaikus neapēdot liekas kalorijas 5
Lasīt citas ziņas

Amerikāņu interneta medijs “Huffington Post” aprakstījis dažādus dīvainus sapņus, kuri grūtniecības laikā var piemeklēt sievietes.

Portāls norāda – ja jūsu sapņi grūtniecības laikā ir kļuvuši neparasti, jūs neesat vienīgā. Daudzi grūtniecības laika sapņi ir tikpat dīvaini kā jūsu, un tam ir noteikti iemesli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Psihologs Alans Sīgels jau 70. gados īpašos semināros pētīja grūtnieču sapņus. Pēc tam, kad šīs sievietes dalījās ar mulsinošajiem nakts redzējumiem, viņas skaļi brīnījās: “Vai es būšu laba māte? Vai ar bērnu viss būs kārtībā?”. Pēc Sīgela domām, būtiska ir saistība starp sapņu aprakstīšanu, analizējot tos līdzās sajūtām realitātē – tas ir izšķiroši šajos deviņos mēnešos, kas maina mūsu dzīvi. “Šāda veida sapņi bija ideāls stimuls, lai runātu par sajūtām, kas pamatos ir saistītas ar grūtniecību,” portālam sacījis Sīgels.

Visi šie dīvainie grūtnieču sieviešu sapņi var būt ceļš, kā viņas apgūst jaunās vecāku lomas nosacījumus. Tā ir daļa no mentālā “pārmodelēšanās procesa,” uzskata Monreālas sapņu un murgu laboratorijas vadītāja Tora Nīlsena.

Savienojot šo mentālo pārbīdi ar Sīgela tā saukto hormonu “kokteili”, ar kuru saskaras grūtnieces, jums būs gatava recepte ekscentriskiem sapņiem, piemēram, par zobubirstes piedzimšanu!

Tomēr ne tik labā ziņa ir, ka šīs hormonu svārstības var pastiprināt uzsvaru uz dīvainiem vai nepatīkamiem sapņiem. Nīlsena uzsver, ka pie tā ir vainojams stresa hormons kortizols, kura līmenis palielinās nakts un grūtniecības laikā. Nav zinātnisku pierādījumu, ka kortizols pastiprina sapņu intensitāti, taču sakarības ir spēcīgas.

Tālāk apskatīsim vairākas kopējas, grūtniecēm raksturīgas sapņu tēmas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.