Foto: SHUTTERSTOCK

Skolēni savākuši gandrīz 10 tonnas dažādu lietu, lai ziedotu tās Ukrainas armijai 20

Pēc Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēnu iniciatīvas mēneša laikā vairāk nekā simts Latvijas skolas kopīgiem spēkiem akcijā “Skolas par uzvaru” savākušas 10 549 kilogramus dažādu preču ziedošanai Ukrainas karavīriem, aģentūru LETA informēja biedrības “Tavi draugi” pārstāve Agnese Ruberte.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Laikā no 17.janvāra līdz 15.februārim skolēni vāca ziedojumus Ukrainas armijas vienībām “Azov”, “Legion-V” un “Karpatskij Sič”, kur Ukrainas karavīriem palīdz medmāsa Sarmīte Cīrule no Latvijas. Skolēni ziedojuši gan pārtikas produktus, gan higiēnas preces, roku un kāju sildītājus un citas karavīriem nepieciešamās lietas.

Daļa skolēnu savākto ziedojumu ar biedrības “Tavi draugi” un citu organizāciju palīdzību jau nonākusi pie Ukrainas karavīriem frontē. Ruberte norāda, ka ziedojumu pieņemšana turpinās, tāpēc akcijā kopumā savāktais ziedojumu apjoms vēl pieaugs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde norāda, ka “Skolas par uzvaru” ir vērienīgākā ziedojumu vākšanas akcija Ukrainas armijai, ko līdz biedrība ir īstenojusi.

“Mēs esam no sirds aizkustināti par skolēnu iniciatīvu un aktivitāti. Viņi gan aktīvi vāca ziedojumus, gan nāca palīgā tos sašķirot un kā brīvprātīgie strādāja mūsu noliktavā.

Jaunieši ar savu enerģiju un degsmi devuši arī citiem jaunu sparu rīkoties, palīdzēt un darīt visu, kas mūsu spēkos, lai palīdzētu Ukrainai uzvarēt,”

pauda Bēvalde.

Biedrība “Tavi draugi” nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā.

Līdz kara sākšanās dienai biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat Latvijā, bet, kopš kara pirmās dienas, fokuss strauji nomainīts uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Tostarp tika nodrošināta arī palīdzība Ukrainas kara bēgļiem Latvijas-Krievijas robežpunktos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.