Latvijas handbola izlasei neizdevās spēle aizsardzībā, līdz ar to nācās zaudēt Nīderlandei.

Slikts sākums, vēl sliktākas beigas – Latvijas handbolisti kapitulē Nīderlandei 0

Latvijas handbola izlase Eiropas čempionātā savā otrajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret labi zināmo Nīderlandes valstsvienību.

Notriektā tautumeita 6

Latvija C apakšgrupas spēlē cieta neveiksmi ar rezultātu 24:32 (10:16), zaudējot arī izredzes iekļūt sacensību nākamajā posmā.

Armanda Uščina vadītā komanda tikai spēles sākumā bija vadībā ar 1:0, bet pēc tam sekoja kļūdas un nestabila spēle aizsardzībā, kas ļāva pretiniekiem iegūt pārsvaru, kuru Nīderlande pēc tam diezgan droši noturēja.

Latvijas izlasē rezultatīvākais bija komandas līderis Dainis Krištopāns, kurš iemeta septiņus vārtus, kamēr Nils Kreicbergs pievienoja piecus precīzus metienus. Četras reizes precīzs bija Māris Veršakovs, divas reizes bumbu vārtos iemeta Nils Strazdiņš, bet seši Latvijas handbolisti iemeta pa vieniem vārtiem.

Nīderlandei ar Kejs Kirstens Smits guva septiņus vārtus, bet sešas reizes precīzs bija Iso Sluijters.

“Holandieši” pa Latvijas vārtiem meta 50 reizes, kamēr mūsējie izdarīja 38 metienus.

Pretinieki īpaši uzmanīja Krištopānu, kurš pirmajā puslaikā guva tikai vienus vārtus. Otrajā spēles daļā Dainis ieguva lielāku rīcības brīvību un iemeta vēl sešas bumbas vārtos, taču tas neko daudz nedeva, jo aizsardzībā Latvijas izlase netika galā ar uzdevumiem.

Tiesa, otrajā puslaikā trīs reizes izdevās no -6, pietuvoties līdz trīs precīzu metienu attālumam, tomēr spēles beigās vairāk “degvielas” bija Nīderlandei, kas pēc Latvijas izlases kļūdām ar ātriem uzbrukumiem, vai arī precīziem pozicionāliem uzbrukumiem, nodrošināja sev pārlicinošu uzvaru.

Latvijas izlasē savu 100.spēli sestdien aizvadīja Jānis Pavlovičs.

Jau ziņots, ka Latvija savā pirmajā Eiropas čempionāta mačā ar 22:33 piekāpās Spānijai, bet Nīderlande ar 23:34 atzina Vācijas pārākumu. Abas debitantes otrajā puslaikā salūza un pieļāva daudz kļūdu.

Latvijas izlase dalību savā debijas Eiropas čempionātā noslēgs pirmdien pret Vāciju.