“Tā ir mācība uz mūžu,” teic Aleksandrs Proņins, vērtējot neveiksmīgo darījumu ar futbolista pirkšanu un pārdošanu.
“Tā ir mācība uz mūžu,” teic Aleksandrs Proņins, vērtējot neveiksmīgo darījumu ar futbolista pirkšanu un pārdošanu.
Foto: no futbola kluba Feisbuka konta

“Tā ir mācība uz mūžu.” Tiesā piespriests sods par futbolista “pārdošanu” 3

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

Vakar Rīgas pilsētas tiesa piesprieda sodu biedrības “Riga Football Club” valdes loceklim, ģenerāldirektoram Aleksandram Proņinam.

Kā privātpersonai Latvijas pilsonim A. Proņinam piespriests naudas sods desmit minimālo algu apmērā jeb 6200 eiro, bet viņa biedrībai kā juridiskai personai konfiscēja 50 000 dolārus par Latvijas noteikto starptautisko sankciju pārkāpšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesā nenotika pierādījumu pārbaude, jo starp apsūdzēto un prokuroru Salvi Skaisto tika panākta vienošanās par sodu, ko apstiprināja tiesnese Lienīte Meldriņa. Proņins vainu atzina un nožēloja.

Futbola klubs “Riga” 2021. gadā nopircis brazīliešu futbolistu Luizu Felipi Veloso Santosu, taču vīlušies viņā un pārdevuši atpakaļ.
Ekrānuzņēmums no rigafc.lv vietnes

Kā man pēc tiesas teica pats Proņins, viņam neesot bijuši ļauni nolūki un izdarītais neesot tīšs. 2021. gada nogalē viņš Baltkrievijas futbola klubam “Torpedo-BelAZ” par 50 000 dolāriem esot pārdevis brazīliešu futbolistu Luizu Felipi Veloso Santosu. Proņins zinājis, ka pret vairākiem Baltkrievijas uzņēmumiem un personām ieviestas sankcijas Lukašenko falsificēto vēlēšanu dēļ un ar tiem nekādas darbības veikt nedrīkst. Tāpēc licis klubu “Torpedo-BelAZ” pārbaudīt gan savam juristam, gan grāmatvedim, kuri esot atbildējuši, ka minētais klubs nav sankcijām pakļauto sarakstā.

Baltimore pārskaitījuši bankai “Luminor” naudu, taču tā arestēta. Izrādījies, ka viens no ar “Torpedo-BelAZ” juridiski saistītiem cilvēkiem pārstāv automobiļu ražotāju “BelAZ”, kas ir sankcijām pakļauto uzņēmumu sarakstā.

“Tā ir mācība uz mūžu. Santosu pirms tam par 150 000 eiro bijām nopirkuši no tā paša “Torpedo-BelAZ”, kas viņu bija izīrējis Ukrainas klubam no Ļvivas. Domājām, ka būs labs spēlētājs, bet brazīlietis neiekļuva mūsu komandas pamatsastāvā, turklāt nebija profesionāls, kavēja treniņus un pārkāpa režīmu. Prasījās atpakaļ uz savu baltkrievu klubu. Vairāk gan par 50 000 dolāriem mums bijušie viņa īpašnieki nedeva. Cik tagad zinu, baltkrievu klubs tagad arī no Santosa šķīries. Gan Latvijas Futbola federācija, gan UEFA (Eiropas Futbola asociāciju savienība) darījumu akceptēja. Bet, kā vēlāk mums paskaidroja – vai ir vai nav pārkāptas sankcijas –, tā jau ir kluba darīšana. Cik zinu, tajā laikā nevienam citam baltkrievu futbola klubam nebija uzliktas sankcijas, varbūt vēl tikai Minskas “Dinamo”, kas ir prezidenta Lukašenko paspārnē,” teic A. Proņins.

Reklāma
Reklāma

Kad vaicāju Proņina advokātam Aivaram Purmalim, vai tad nav kāda valsts iestāde, kas dotu atbildes par sankcijām pakļautiem uzņēmumiem un personām, saņēmu atbildi, ka varot vērsties Ārlietu ministrijā, bet tur bieži atbildot, lai paši pētot.

Aleksandra Proņina vārds ne pirmo reizi izskan medijos saistībā ar tiesībsargu veiktām aktivitātēm. Proti, 2020. gada jūnijā “TV3 Ziņas” vēstīja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu, kurā iesaistīta Latvijas futbola virslīgas kluba “Riga” vadība, tajā skaitā arī ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš toreiz TV3 teica: “Mums ir pamatotas aizdomas, ka klubs no spēlētāju radiniekiem īrēja nekustamos īpašumus gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā par ļoti ievērojami augstākām cenām, kādas ir tirgū pašreiz. Darba līgumi ar spēlētājiem tika noslēgti par 1000–1400 eiro, bet ir spēlētāji, kas papildu “uz rokas” saņēma, sākot no 1000 līdz pat 10 000 eiro mēnesī.”

Kā norādīja VID, bija aizdomas, ka futbola klubs no 2018. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 31. decembrim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem.

Savukārt 2020. gada decembrī portāls “Delfi.lv” ziņoja, ka Latvijas čempionvienības futbolā “Riga” īpašnieks Krievijas miljonārs Sergejs Lomakins iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā. Taču “Riga” izpilddirektors Aleksandrs Proņins toreiz to noliedzis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.