Skolēnu Dziesmu un deju svētku norise dažādos laikos

Šuplinska: “Citādie skolu dziesmu un deju svētki” var uzlabot skolēnu labsajūtu 43

“Citādie skolu dziesmu un deju svētki” ir pasākums, kas var uzlabot skolēnu labsajūtu līdz jaunajam mācību gadam, uzskata izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

FOTO. “Kāds dekoltē!” Keita Midltone apmeklē pasākumu sev neierastā stilā – spilgts, drosmīgs, seksuāls
Piontkovskis: Putins zina, ka Baltijas valstis pretosies, bet nav pārliecināts, ko darīs Rietumi 152
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja ministres padomniece Santa Manuilova, Šuplinska uzskata, ka Covid-19 laiks ir izgaismojis bērnu psihoemocionālo stāvokli un problēmas, proti, 63% skolēnu atzīst, ka saskārušies ar dažādām problēmām. Psihologu pētījumi liecinot, ka bērni jūtas nomākti, daudzi ir norobežojušies no sabiedrības, tāpēc aktivitātes pieļaujamajā cilvēku skaitā, piemēram, sports, dejas, dziedāšana, teātra sports un citas aktivitātes, uzlabo bērnu emocionālo stāvokli. Pēc psihologu atzinumiem, bērniem svarīgi komunicēt ar vienaudžiem, tas uzlabo viņu kognitīvās spējas un ļauj krietni pārliecinošāk iesaistīties arī mācību darbā, svētku nepieciešamību argumentēja politiķe.

Politiķe uzsvēra, ka šie ir skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas nozīmē, ka vecuma grupas mainās divu līdz trīs gadu ciklā – ja repertuāru sāka apgūt 2018./2019.gadā, tad svētku pārcelšana nozīmētu to, ka jaunais būtu apgūts uz 2023.gadu, ja klātienes nodarbības notiktu visu gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šuplinska norādīja, ka pēc Dziesmu un deju svētku veiktās padomes aptaujas 96 pašvaldības no 106 atbalsta šī pasākuma rīkošanu, un 12 000 dejotāju vecāku ar savu parakstu apliecinājuši, ka piekrīt video uzveduma “Svinēt Sauli” dalībai un ierakstam. Pēc pašvaldību koordinatoru iesniegtās informācijas, uz 18.maiju piedalīties bijuši gatavi 2090 kolektīvi ar 40 049 dalībniekiem.

Ministre uzskata, ka attālināto mācību laikā ir apzinātas gan metodes, kā var noritēt pasākumi epidemioloģiski droši, gan esot noskaidrota statistika par bērnu un pedagogu saslimstību ar Covid-19 skolās. Šuplinska domā, ka regulāri testi palīdzot “izķert” saslimšanas gadījumus, un dati liecina, ka 0,35% no kopējiem veiktajiem testiem skolās ir pozitīvi. Viņas ieskatā, tas nozīmē, ka kontrolētā vidē, ar testēšanu var notikt pulcēšanās nelielās grupās – burbulī, piemēram, viena deju kolektīva vai vienas ģimenes lokā.

“Esošais e-dziesmusvētku koncepts ļauj izgaismot katru Dziesmu svētku dalībnieku, tādējādi ļaujot piedzīvot mirkli un atstāt liecību vēsturei topošajā dziesmu svētku muzejā Mežaparka estrādē. Video un audio formāts neļaus izjust svētku kopību “dzīvajā”, bet ļaus ieraudzīt to dalībniekus citādi,” pauda ministre, atzīmējot, ka līdzīgi noticis ar pagājušā gada izlaidumiem, kad vispirms visus nošokēja, ka nebūs ierastās balles un daudzie viesi, bet pēc izlaidumiem parādījās video un foto, kuros uzmanība bija tikusi katram absolventam, tradicionālo nepārskatāmo kopbilžu vietā.

Politiķe uzsvēra, ka katram mākonim ir zelta maliņa un patlaban tā ir vakcinēšanās, taču straujā vīrusa mutācija, noteiktas daļas kūtrums vakcinēšanās procesā, kā arī tas, ka bērni un pusaudži netiek vakcinēti līdz 16 gadu vecumam, neapstādina Covid-19, bet ļauj drošāk ar to sadzīvot. Viņa uzsvēra, ka skolu jaunieši vairāk kā pusgadu pacietīgi pielāgojās procesiem, bet tagad riska grupām jau ir iespēja sevi pasargāt, tāpēc jādomā arī par vecumu grupu līdz 16 gadiem un viņu psihoemocionālās veselības atgūšanu.

Pievēršoties jautājumam, kā tiks rīkoti citādie skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, ministre pavēstīja, ka, pirmkārt, uzsvars tiks likts uz video formātu ar tiešraidēm un video ierakstiem televīzijā un internetā, un mikroburbuļa formāta pasākumiem, piemēram, viena kolektīvā bez skatītājiem, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Otrkārt, pēc Šuplinskas paustā, šie būs pirmie svētki, kuros būs iemūžināts ikviens dalībnieks. Šis, savukārt, kalpos kā vēsturisks mirklis Dziesmu un deju svētku muzejam, jo līdz šim tika atspoguļoti tikai atsevišķi koncerti, atsevišķi dalībnieki, priekšplāna cilvēki. Viņa vēra uzmanību, ka jau tagad notiek filmēšana “Svinēt sauli” video uzvedumam, kura laikā tiks nofilmēti kolektīvi visos Latvijas novados.

“Nevar prognozēt, kad būs iespējama lielāka pulcēšanās un tradicionāli svētki, bet jau šodien varam gūt papildus emocionālo enerģiju no piedalīšanās e-dziesmusvētkos, tādējādi arī sagatavoties 2021.gada 1.septembrim,” izteikusies ministre.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kā ziņots, ņemot vērā, ka jebkāda veida pulcēšanās joprojām ir ar augstu risku rosināt strauju Covid-19 izplatību sabiedrībā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti norāda, ka kopējās drošības vārdā labākais risinājums būtu atteikties no Skolēnu dziesmu un deju svētku organizēšanas 2021.gadā, arī jaunajā piedāvātajā e-formātā.

Kā aģentūru LETA informēja ārstniecības iestādē, Bērnu slimnīcas speciālisti aicina ne tikai valdību, bet arī katru pašvaldību un ģimeni apzināties, ka pandēmija nav beigusies un riski aizvien pastāv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. “Kāds dekoltē!” Keita Midltone apmeklē pasākumu sev neierastā stilā – spilgts, drosmīgs, seksuāls
Piontkovskis: Putins zina, ka Baltijas valstis pretosies, bet nav pārliecināts, ko darīs Rietumi 152
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
Janvārī Ukrainā iznīcināts rekordliels okupantu skaits
FOTO. “Prāta Vētras” bundzinieks Kaspars Roga komentē savu došanos prom no Latvijas 16
Lasīt citas ziņas
Ar malku vairs kurināt nedrīkstēs? Ministre skaidro, vai Eiropa plāno ierobežot malkas un šķeldas izmantošanu siltumapgādē
Krievi lien un lien uz priekšu… Ja Ukraina zaudē Donbasu – karš zaudēts?
Imants Frederiks Ozols: Latvija brēc uz Vāciju tādēļ, ka mums ir paniski bail!
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Kijiva: Putins var mēģināt veikt plaša mēroga uzbrukumu Ukrainai, kā tas notika pirms gada – 24.februārī
Sankciju žogā daudz caurumu – Maskavai netrūkst palīgu, kas veikli palīdz apiet sankcijas
12:03
Vai krievu skolas no septembra kļūs par jaunajām latviešu skolām?
12:00
FOTO. “Vēl viens pretendents… Kā lupatiņa!”. Cinisms, meli, krāpšana – šķebinoša patiesība nāk klajā par kādu Latvijas dzīvnieku glābšanas biedrību 1
11:49
FOTO. “Kāds dekoltē!” Keita Midltone apmeklē pasākumu sev neierastā stilā – spilgts, drosmīgs, seksuāls
“Ežiņu” lauksaimniecības zeme – strīdu krustugunīs arī ar finanšu institūciju “Altum”
VIDEO. Jēkabpilī tiek veikts ārkārtas dambja remonts, gatavojoties iespējamajiem pavasara plūdiem
Zāles meklē, kur vien var. Poliklīnikas vadītāja atklāj, kādu medikamentu šobrīd trūkst visvairāk
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas ģimenē smags pārbaudījums – dēliņu piemeklējušas nopietnas veselības problēmas
“Mēs esam gatavi izmeklēt, rakt dziļi.” Par jaunizveidotās parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju virzīs Krištopanu 17
Saeimā izmeklēs banku sektorā notiekošo: izvērtēs arī finanšu nozarē veikto “kapitālo remontu”
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
FOTO. “Vēl viens pretendents… Kā lupatiņa!”. Cinisms, meli, krāpšana – šķebinoša patiesība nāk klajā par kādu Latvijas dzīvnieku glābšanas biedrību 1
Janvārī Ukrainā iznīcināts rekordliels okupantu skaits
5.februārī gaidāms pilnmēness: ko šajā dienā nekādā gadījumā nedrīkst darīt?
“Rīgas satiksme” sāk aktīvu cīņu ar bezbiļetniekiem. Kas jāzina pasažieriem, braucot ar autobusu vai trolejbusu? 3
“Saskaņa” faktiski ir pazaudējusi varu ne tikai Daugavpilī, bet arī Rēzeknē
VIDEO. “Neko neesmu dzēris!” Par interneta “hītu” kļūst video, kurā Bens Aflekss ballītē taisnojas sievai
Simona Striževska: Kāpēc ECB turpina agresīvi celt bāzes procentu likmes?
Kijivā 3.februārī pirmo reizi notiks ES-Ukrainas samits, kas dos “spēcīgu signālu” Maskavai un pasaulei 6
Piontkovskis: Putins zina, ka Baltijas valstis pretosies, bet nav pārliecināts, ko darīs Rietumi 152
Indra, Indris, Brigita un Indars – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Neimanis pārsteigts par steigu, kādā “RNP” padome pieņēmusi lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata
Anda Līce: Kāpēc politiķi ir tik kāri uz aplamām un nebeidzamām reformām? 33
Vai starptautiskajā automašīnu nomas tirgū viss jau sen ir sadalīts? Latvijas uzņēmēju stāsts
Daugavpils Universitātes padomes rindas retinās
Daudzviet Latvijā šorīt snieg, savukārt Rīgā gaidāms slapjš sniegs un neliels lietus
Olafs Zvejnieks: Nabadzības mazināšanai varmācība nav vajadzīga