Liepājas muzeja foto

Tā dzīvoja Dienvidkurzemes ļaudis: Liepājas muzejā saruna par klēti un riju 0

Ceturtdien, 5. februārī, plkst. 17 Liepājas muzejs aicina uz kārtējo sarunu cikla tikšanos jaunatklātajā ekspozīcijā “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kas šoreiz būs veltīta sētai, rijai un klētij, portālam LA.lv pastāstīja muzeja speciāliste Rita Krūmiņa.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

Liepājas muzeja speciālisti iepazīstinās ar Dienvidkurzemes sētas darbiem un sadzīves tradīcijām.

Muzeja speciāliste stāsta, ka Kurzemes sētā rija ir savrup celta guļbaļķu ēka, kurā gan žāvēja, gan kūla labību. Dienvidkurzemē vispopulārākās bija rijas ar piedarbu. Muzeja ekspozīcijas telpās tiek parādīti labības un linu apstrādes darbarīki – spriguļi, izkapts, dakšas, linu sukas, ēķeles un rokas dzirnas. Nodarbības laikā interesenti tiks iepazīstināti ar linu apstrādes un graudu kulšanas tradīcijām Dienvidkurzemē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Savukārt klēts bija īpaša celtne kurzemnieku sētā. Ražas uzglabāšanai ilgākam laikam bija nepieciešamas īpašas telpas. Laika gaitā izveidojās atsevišķa celtne – klēts, zemnieka saimniecībā iegūtās ražas, kā arī apģērbu un dažu iedzīves priekšmetu glabātava,” skaidro Krūmiņa.

Ekspozīcijā uzsvērta drēbju klēts, kurā jaunas meitas glabāja kāzu pūru – lādes, tīnes un otētu jeb apgleznotu skapi ar greznām villainēm, brunčiem un krekliem.

Biļetes cena pasākumā ir 1 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.