“Tallina ir tieši divreiz dārgāka par Rīgu tagad!” Strautiņš atklāj, ka Latvijā lētākās mājokļu cenas Baltijā 22

Pievieno LA.LV

“Mājokļu kreditēšana attīstās labi, pēdējā laikā mums kreditēšanas pieaugums kļuva puslīdz jūtams. Kādu laiku tas bija pavisam niecīgs 1-2% gadā, bet pēdējā laikā jūtams izrāviens,” TV24 raidījumā “Naudas cena” stāsta Pēteris Strautiņš, “Luminor” ekonomists.

Veselam
Neriskējiet ar savu veselību! Šos pārtikas produktus pēc derīguma termiņa beigām nekādā gadījumā nedrīkst lietot uzturā
Kokteilis
10 pazīmes, kas atklāj sievietes vecumu – lai kā tu censtos to slēpt, pēc tām redzams, ka tev jau ir vairāk nekā 40 gadu
Kokteilis
Vai esi izvilcis laimīgo lozi? Lūk, par kādām sievām kļūst katrā mēnesī dzimušās sievietes
Lasīt citas ziņas

Viņš arī atklāj, ka Latvijā mājokļu tirgus, salīdzinot ar pārējās Baltijas valstīm, kur ir tieši tās pašas bankas, kas pie mums un strādā pēc tādiem pašiem nosacījumiem, attīstījās ļoti lēni, vainīga arī iepriekšējā krīze un virkne citu iemeslu.

“Mājokļu cenas Latvijā ir daudz zemākas nekā pārējās Baltijas valstīs, tas lielā mērā skaidrojams ar lielo Padomju Savienības laiku mājokļu skaitu, līdz ar to cenas ir zemākas,” ekonomists atklāj.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jo zemākas mājokļu cenas, jo zemāks kredīta apjoms un mazāks katrs kredīts.

Ekonomikas attīstība mums kopumā bijusi lēnāka dažu pēdējo gadu laikā.

“Mājokļa tirgus, salīdzinot ar pārējās Baltijas valstīm, Latvijā bija tādā miega stāvoklī, bet pēdējā pusotra gada laikā beidzot jūtama aktivitāte,” Strautiņš norāda.

Viņš uzsver, ka tirgus bremzēšanai, protams, bija arī pozitīvas iezīmes, jo cenas pie mums daudz zemākas.

“Tallina tikko kļuva precīzi divreiz dārgāka par Rīgu!Ienākumu starpība ne tuvu nav tik liela! Viļņa arī daudz dārgāka par Rīgu, arī pārējo kaimiņvalstu reģioni ir daudz dārgāki nekā Latvijas,” ekonomists saka.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.