Ekonomika
Bizness

Tiesa atstāj spēkā KP lēmumu par aizliegtu vienošanos starp “Kesko Senukai Latvia” un “Kurši”0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Administratīvā apgabaltiesa 17.februāra spriedumos ir noraidījusi AS “Kesko Senukai Latvia” un SIA “Tirdzniecības nams “Kurši”” (“Kurši”) pieteikumus atcelt Konkurences padomes (KP) 2017.gada 31.augusta lēmumu, kurā tika konstatēta aizliegta vienošanos starp būvmateriālu ražotājiem un tirgotājiem par ilgstošu tālākpārdošanas cenu noteikšanu, aģentūru LETA informēja KP.

Ar lēmumu “Kuršiem” tika piemērots naudas sods 1 145 077 eiro un “Kesko Senukai Latvia” 920 618 eiro apmērā.

Lietas izpētes laikā KP vērtēja SIA “Knauf” un SIA “Norgips”, kā arī lielāko būvmateriālu mazumtirgotāju”Kesko Senukai Latvia”, “Kurši”, SIA “Depo DIY” un SIA “Krūza” vienošanos, ilgstošā periodā veicot minimālā tālākpārdošanas cenu līmeņa un noteikta cenu līmeņa fiksēšanu “Knauf” un “Norgips” izplatītajai produkcijai.

KP 2017.gada lēmumā konstatēja, ka vienošanās izpaudās gan vertikālu ierobežojumu formā starp “Knauf” un “Norgips” un mazumtirgotājiem, gan arī kā horizontālas karteļa vienošanās – mazumtirgotājiem panākot kopīgu sapratni un saskaņotu rīcību par vienotiem darbības principiem un savstarpēju kontroli vienošanās īstenošanā attiecībā uz “Knauf” un “Norgips” precēm.

KP Juridiskā departamenta direktors Valentīns Hitrovs, skaidroja, ka tiesa spriedumos veica detalizētu un visaptverošu tiesvedības lietās esošo pierādījumu un tās dalībnieku savstarpējās komunikācijas analīzi, kas pietiekami atklāja “Kesko Senukai Latvia” un “Kuršu” mērķi mazināt konkurenci tirgū. “Līdz ar to tiesa pilnībā pievienojās KP secinājumam par aizliegtas vienošanās pārkāpuma konstatēšanu un atbildības noteikšanu,” piebilda Hitrovs.

Par īstenoto aizliegto vienošanos KP pieņēma lēmumu piemērot 5,8 miljonus eiro lielu naudas sodu trim būvmateriālu tirgotājiem – “Kesko Senukai Latvia”, “Kuršiem”, kā arī “Depo DIY”, kura pieteikumu par KP lēmuma atcelšanu tiesa joprojām skata.

Pirms KP lēmuma pieņemšanas ar “Knauf”, “Norgips” un “Krūza” tika noslēgti administratīvie līgumi, kas paredzēja izbeigt tiesisko strīdu un samaksāt naudas sodu kopā 1,6 miljonu eiro apmērā.

Medijiem sūtītā informācijā “Kesko Senukai Latvija” pārstāve Karina Kaširska norādīja, ka “Kesko Senukai Latvija” pārvalda Latvijas mazumtirdzniecības ķēdi pēc tās pārņemšanas no “Rautakesko” un nodrošina, ka tā uzņēmējdarbība atbilst augstākajiem ētikas un pārredzamības standartiem.

Pēc viņas teiktā, jaunie mazumtirdzniecības ķēdes vadītāji pārņēma iepriekšējo īpašnieku saistības, kamēr “Rautakesko” pienākums joprojām bija uzņemties atbildību par potenciālajiem zaudējumiem viņu vadības laikā.

Kaširska atzīmēja, ka “Kesko Senukai Latvia” iesniedza prasību pret KP, apgalvojot, ka tā ir pārkāpusi noilguma termiņu, sagrozījusi pierādījumus, selektīvi izvēloties vērtējamo produktu cenas, un balstījusies uz elektronisko saraksti, par kuru uzņēmums nebija informēts.

Saistītie raksti

“Kesko Senukai Latvia” apgalvo, ka KP, novērtējot pierādījumus, ir nepareizi interpretējusi sarunas ar piegādātājiem par iepirkuma cenu, uzskatot to par mēģinājumu ietekmēt konkurences mazumtirdzniecības cenas.

Pēc Kaširskas teiktā, uzņēmums apsver iespēju iesniegt Augstākajā tiesā Latvijas Reģionālās administratīvās tiesas lēmumu, kas paredz apstiprināt 2017.gada lēmumu.

Savukārt ar “Kurši” pārstāvjiem aģentūrai LETA nav izdevies sazināties.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu
21 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Andrea Enria: Bankām jādod risinājums uzņēmumiem
22 stundas
Mārtiņš Āboliņš
Ekonomika
Ekonomists: Šī ir pakalpojumu krīze, bet cietīs arī ražotāji
22 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Diennakts laikā konstatēti 16 jauni Covid-19 gadījumi, kopējam slimnieku skaitam sasniedzot 509 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizputes novadā kravas automašīna uz pārbrauktuves taranējusi pasažieru vilcienu
56 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pacientu saslimšanas ar Covid-19 dēļ Ogres slimnīcā slēgta internā nodaļa un pašizolācijā atrodas jau 27 medicīnas darbinieki
25 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saule mīsies ar mākoņiem. Pastiprināsies anticiklona ietekme
2 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Igaunijā ar koronavīrusu inficēto skaits pārsniedzis tūkstoti, mirušo skaits pieaudzis līdz 13
43 minūtes