Latvijā
Kriminālziņas

Tiesās uzņēmēju un bijušo policijas iecirkņa priekšnieku par aplokšņu algām un izvairīšanos no nodokļiem0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā uzņēmējs un bijušais policijas iecirkņa priekšnieks apsūdzēts par “aplokšņu algu” izmaksāšanu divu uzņēmumu darbiniekiem un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noskaidroja aģentūra LETA.

Saskaņā ar apsūdzību uzņēmumu atbildīgā persona ar tās darbinieka atbalstu laikā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada jūlijam izvairījās no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas 218 440 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Savukārt laikā no 2016.gada aprīļa līdz 2017.gada jūlijam uzņēmuma darbiniekiem izmaksāja “aplokšņu algas”, tādējādi pārkāpjot darba samaksas noteikumus.

Uzņēmuma darbinieki “aplokšņu algās” ik mēnesi saņēma, sākot no pāris eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro. Vienā no mēnešiem uzņēmuma darbiniekiem kopumā tika izmaksātas “aplokšņu algas” pat 6476 eiro apmērā.

Turklāt šajā kriminālprocesā tika sākts process attiecībā pret vienu no uzņēmumiem par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu, jo konstatēts, ka aplokšņu algu izmaksa un izvairīšanās no nodokļu nomaksas veikta tā interesēs.

Prokuratūra izsaka pateicību LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” veidotājiem par sadarbību kriminālprocesa izmeklēšanā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai. Tiesas informatīvā sistēma liecina, ka lietā apsūdzēts Edgars Mētra un Rolands Strauts. Pirmā tiesas sēde nozīmēta 21.oktobrī plkst.11.

“Aizliegtais paņēmiens” 2017.gadā ziņoja, ka Valsts ieņēmumu dienests par aplokšņu algu maksāšanu darbiniekiem aizturējusi apsardzes kompānijas “Verge” īpašnieku Mētru un bijušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieku Strautu.

Saistītie raksti

Valsts policijā aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka Strauts savulaik ieņēma Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieka amatu, taču 2016.gadā no dienesta atvaļināts. Iecirkņa priekšnieka pienākumus viņš nepildīja jau no 2015.gada.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “Verge” 2018.gadā apturēta saimnieciskā darbība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministrija steidzami lūdz atrast 10 miljonus eiro glābēju vajadzībām, citādi nāksies aizvērt vairākus depo
21 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šodien strādāt atsāk “Līvu akvaparks”
21 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 21 stundas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
21 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 21 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
21 stundas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Žanim pa pēdām: kur meklēt šo leģendām apvīto radību?
11 stundas