Latvijā
Politika

FOTO: Zelenskis pateicas Latvijai par palīdzību grūtību pārvarēšanā3

FOTO: LETA un Latvijas Avīze, kolāža – la.lv

Papildināta plkst. 20.00

Trešdien Latvijā oficiālā vizītē ieradies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ar kundzi Olenu Zelensku.

Viņu svinīgā sagaidīšana notika pie Rīgas pils.

Rīgā ierodas Ukrainas prezidents ar kundzi

Ukrainas prezidents pateicies Latvijai par palīdzību grūtību pārvarēšanā, ziņo LETA par prezidenta teikto.

Ukraina savas tiesības izcīna, par to maksājot briesmīgu cenu, tāpēc ir prieks, ka Latvija šajā sarežģītajā posmā stāv līdzās Ukrainai, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja Ukrainas Valsts prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis pauda, ka ļoti priecājas atrasties viesmīlīgajā Latvijas zemē, piebilstot, ka vizīte Latvijā atklās jaunu lappusi “mūsu draudzīgo tautu un valstu attiecībās”.

Kaimiņvalsts vadītājs uzsvēra, ka Latvija ir viens no Ukrainas tuvākajiem kaimiņiem, kas labi saprot Ukrainas izaicinājums.

“Esmu pateicīgs par solidaritāti un atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, kā arī zināmu praktisko palīdzību,” sacīja Zelenskis.

Viņš atzīmēja, ka gan Ukraina, gan arī Latvija un pārējās Baltijas valstis ir guvušas sarežģītu pieredzi cīņā par savu brīvību.

“Šodien Ukraina izcīna savas tiesības Eiropas nākotnē, maksājot par to lielu un briesmīgu cenu,” skaidroja amatpersona, paužot prieku, ka Latvija šajā procesā stāv līdzās Ukrainai.

Zelenskis atzīmēja, ka ar Levitu pārrunāta turpmākā koordinētā sadarbība starptautiskās organizācijās un platformās. Tāpat viņš atzīmēja, cik nozīmīga Ukrainai bijusi Latvijas sniegtā humanitārā palīdzība.

Ukrainas prezidents pauda gandarījumu par Latvijas atbalstu reformu īstenošanā. Tāpat izteikts aicinājums aktīvāk strādāt pie uzņēmējdarbības vides un sadarbības iespēju attīstības abu valstu starpā. Zelenskis tāpat aicināja Latvijas uzņēmējus investēt Ukrainā.

Pēc prezidentu paziņojumiem sekoja ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

Ukrainas un Latvijas prezidenti noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

Levits: Ukraina var smelties Latvijas reformu īstenošanas pieredzi, tuvojoties eiroatlantiskās integrācijas mērķiem

Ukraina var smelties Latvijas reformu īstenošanas pieredzi, tuvojoties eiroatlantiskās integrācijas mērķiem, pēc tikšanās ar Ukrainas Valsts prezidentu Volodimiru Zelenski žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits teica, ka viņš ir ļoti priecīgs Rīgā sveikt Ukrainas prezidentu, uzsverot, ka abas valstis vieno ciešas draudzības saites, atbalsts un partnerība, turklāt valstīm izdevies īstenot aktīvu politisko dialogu un sadarbību ekonomikas, tirdzniecības, izglītības un citās jomās.

Pārrunājot ārpolitikas un drošības jautājumus, Levits apliecināja, ka Latvija stingri atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī turpinās Krimas aneksijas neatzīšanas politiku.

Ministru prezidents tiekas ar Ukrainas prezidentu

“Tas ir viens no Latvijas ārpolitikas stūrakmeņiem, prasot respektēt starptautiskās tiesības,” sacīja Levits, piebilstot, ka Latvija stingri iestājas par sankciju politikas pret Krieviju saglabāšanu līdz noteikto vienošanos izpildei.

Levits tāpat akcentēja, ka kontekstā ar Ukrainā notiekošajām reformām kaimiņvalsts var smelties pieredzi no Latvijas, vienlaikus paužot gandarījumu par Ukrainas apņemšanos “šajos grūtajos apstākļos” īstenot reformas, kas sniegtu labumu visiem Ukrainas pilsoņiem, tuvojoties eiroatlantiskās integrācijas mērķiem.

Prezidents zināja stāstīt, ka Ukrainas sabiedrībā ievērojami pieaudzis atbalsts eiroatlantiskajai integrācijai. “Acīmredzot, tā ir Ukrainas tautas ģeopolitiskā vēlme,” secinājis Levits.

Zelenskis apmeklē Latvijas Okupācijas muzeju

Runājot par Ukrainā īstenoto tiesu varas reformu, Levits akcentēja, ka ir svarīgi, lai pārmaiņas tiktu iedzīvinātas dzīvē un kļūtu par normālu ikdienu. “Latvija to ir veikusi un tagad var dalīties ar piemēru,” teica Levits, piebilstot, ka pieredzi Ukraina var smelties no Latvijas arī lauku attīstības, mazo un vidējo uzņēmumu eksportspējas un izglītības jomas reformās.

Levits solīja arī turpmāk Latvijā īstenot rehabilitācijas programmas Ukrainas karavīriem, kuri cietuši nemieru skartajos reģionos.

Prezidents pauda pārliecību, ka Zelenska vizīte stiprinās valstu divpusējās attiecības, politisko dialogu un abpusēji izdevīgu projektu īstenošanu.

Saistītie raksti
Olena Zelenska viesojas Rīgas Ukraiņu vidusskolā
Ukrainas prezidents ar kundzi apmeklē pieminekli, kas veltīts ukraiņu dzejniekam un māksliniekam

Tiešraidi no oficiālās sagaidīšanas ceremonijas pie Rīgas pils nodrošināja Latvijas Televīzija.

Skatieties video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Nicas vietā izvēlies Nīcu jeb apceļo savu dzimto zemi
16 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Kāpēc Latvijā tik daudz cilvēku slīkst katru gadu?
17 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Par izglītību kā pakalpojumu – Rīgas domes Izglītības departamenta direktors Māris Krastiņš
Intervija 17 stundas

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Augkopji neprasa atļauju pesticīdu lietošanai. Biškopim jākļūst par policistu un vides sargu?
13 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
“Visticamāk, otrā viļņa nebūs, bet neviens oficiāli to neteiks”. Latviešu ārsts par Vācijas cīņu ar koronavīrusu 3
Intervija 18 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Tiem, kam atvaļinājums – līdzjūtība, laiks būs rudenīgs. Toms Bricis videoblogā par laikapstākļiem šonedēļ
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģiskā ceļu satiksmes negadījumā Rīgā miris bērns
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1910. gada 6. jūlijā. Pirmais lidmašīnas lidojums Latvijā
3 stundas