“TTT Rīgas” basketbolistēm pagalam neveiksmīga izvērtās sezonas otrā spēle FIBA Eirolīgā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“TTT Rīgas” basketbolistēm pagalam neveiksmīga izvērtās sezonas otrā spēle FIBA Eirolīgā.

Rīdzinieces viesos ar 41:72 kapitulēja iepriekšējās sezonas Eirolīgas vicečempionei Salamankas “Perfumerias Avenida”. Pēc pirmā puslaika situācija vēl bija cerīga, viešņām zaudējot vien ar 19:25, taču spēles otrajā pusē “TTT Rīgas” uzbrukums turpināja buksēt, bet aizsardzībā viss pajuka, beigās zaudējot ar -31. Pamatīgu triecienu komanda piedzīvoja jau otrās minūtes sākumā, nopietnu traumu gūstot Latvijas kluba pieredzējušākajai spēlētājai Guntai Baško (attēlā), kura ir arī “TTT Rīgas” valdes priekšsēdētāja.

“Guntu Baško, visticamāk, esam zaudējuši uz visu sezonu,” saka galvenais treneris Māris Gulbis. “Bijām spiesti pilnībā mainīt spēles plānu, jo trešajā pozīcijā palikām ar daudz mazāku sastāvu, nekā gribētu būt. Nepietiekams bija arī viesspēlētāju pienesums – divas (Džada Lūisa un Šantella Hendija) palika bez punktiem.

Jāturpina rūdīt raksturu. Nebijām pelnījuši zaudēt ar 30 punktiem, diemžēl tā notika,” pēc mača secināja Gulbis. Rīgas vienībā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Džasmina Tomasa, deviņus punktus pievienoja Vanesa Jasa. Nākamajā nedēļā “TTT Rīga” savā laukumā uzņems Maskavas “MBK” no Krievijas.

Citā mačā Latvijas izlases basketboliste Anete Šteinberga guva 21 punktu, taču viņas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” viesos ar 76:78 zaudēja krievu klubam Kurskas “Dinamo”.

Turcijas vienībai pie neizšķirta 76:76 bija pēdējais uzbrukums, taču kļūda ļāva uzvaras grozu gūt pretiniecēm. Šteinberga laukumā bija teju 35 minūtes, no spēles trāpot desmit no 11 divpunktu metieniem. “Galatasaray”, līdzīgi kā “TTT Rīga” un Latvijas izlases galvenā trenera Gundara Vētras vadītā Polijas komanda Gdiņas “Arka”, Eirolīgas sezonu sākusi ar diviem zaudējumiem.