Rektore par izglītības reformu: Sanāk, ka mēs gribam, lai ārpus Rīgas nekas nenotiek un visi koncentrējas tikai Rīgā 27

Šobrīd Latvijā norisinās asas diskusijas saistībā ar jauno izglītības reformu, kas sevī ietver skolu tīkla reorganizāciju un lauku skolu slēgšanu. Izglītības ministrija min aptuveni 70 -90 izglītības iestādes, kas neatbilst jaunajiem kritērijiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Preses klubs” Irina Pilvere, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore, norādīja, ka katru gadu ir reformas, katru gadu ir pārmaiņas, kurām jākļūst arvien ātrākām. Vārds “reforma” ir kļuvis par lamuvārdu.

Pilvere norāda, ka viņu satrauc paziņojums, ka Rīga varētu būt ieinteresēta izmantot šo iespēju ātrāk sākt izglītības reformu. Patiesībā problēmas ir ārpus Rīgas, ārpus Rīgas runā par to, ka slēgsim skolas, tad sanāk, ka mēs gribam, lai ārpus Rīgas nekas nenotiek un visi cilvēki koncentrējas tikai Rīgā. Mums teritoriālās izlīdzināšanas vispār nekādas vairs nav un nebūs, cilvēki plūdīs vairāk uz Rīgu, būs problēmās gan ar dzīvokļiem, gan transportu, gan visu pārējo, bet lauki būs tukši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) iepriekš aicinājusi pašvaldības nekavēties ar lēmumu par izglītības iestādes reorganizāciju pieņemšanu, jo vecākiem un sabiedrībai jābūt skaidrībai par gaidāmo ekosistēmu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.