“Tā nav brīnumnūjiņa. Es esmu pārliecināts, ka tai brīdī, ja ir karš, kā tas ir Ukrainā, nu nenāk un nediskutē neviens stāties kaut kur ārā vai nē,” Kučinskis par Otavas konvenciju 66

Pēdējās dienās Latvijā ar vien vairāk tiek runāts par iespējamo izstāšanos no Otavas konvencijas.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Viens jūrā pazudušais ūdensmotociklists atrasts dzīvs. Otra meklēšana turpinās 45
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Dienas personība” Saeimas deputāts Māris Kučinskis šajā jautājumā, smaidot saka,

“Es nezinu kas mums ir ar tām konvencijām… Jo tagad februārī stājas spēkā Stambulas konvencija. Tad pēkšņi vairs nebūs vardarbība. Vai arī izstāsimies no Otavas un tad pēkšņi mēs būsim droši. “
CITI ŠOBRĪD LASA

Saeimas deputāts uzskata: “Tā nav brīnumnūjiņa. Es esmu pārliecināts, ka tai brīdī, ja ir karš, kā tas ir Ukrainā, nu nenāk un nediskutē neviens stāties kaut kur ārā vai nē. Viņi vienkārši karo.”

Kučinskis uzskata, ka arī Latvijas pozīcijai tādai jābūt. “Nomīnēt visu pierobežu… Nu, pēc tam būs jāsargā civiliedzīvotāji no mīnām. Protams, mums jābūt gataviem, bet šajā brīdī es iesaku paļauties uz profesionāļiem.”

Kučinskis atgādina, ka Latvija nav viena. Mēs esam kopā ar NATO. “Ja kāda X stunda Latvijai būs, tad viennozīmīgi mums visi līdzekļi ir labi, lai mēs sevi aizsargātu,” bilst Saeimas deputāts.

Raidījuma vadītāja Velta Puriņa dalās pārdomās par to vai šī diskusija par izstāšanos no Otavas konvencijas varētu būt kādu speciālo dienestu iniciēta.

Savukārt Māris Kučinskis uzskata tās par muļķībām vai savu uzskatu paušana caur sociālajiem tīkliem. “Es paļaujos uz mūsu drošības spēkiem. Viņi ļoti profesionāli atšifrētu šādus gadījumus.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.