Latvijā
Sabiedrība

Uz Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļas virsprokurora amatu pieteikušies vien divi pretendenti0

Foto – Shutterstock

Uz Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora amatu pieteikušies vien divi kandidāti, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Pieteikšanās ir noslēgusies un tagad kandidātus izvērtēs atestācijas komisija. Nekādi atsevišķi pārbaudījumi kandidātiem nav jāveic, taču pēc labākā kandidāta atzīšanas gala lēmums būs jāpieņem ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.

Likums paredz, ka par Ģenerālprokuratūras nodaļas virsprokuroru var iecelt personu, kurai ir ne mazāk kā desmit gadus ilgs darba stāžs prokurora amatā vai ne mazāk kā piecus gadus ilgs darba stāžs Augstākās tiesas tiesneša amatā.

Pretendentu vārdus prokuratūra patlaban neatklāj.

Tāpat prokuratūra aicina pieteikties personas, kurām interesē darbs rajona līmeņa prokuratūras prokurora amatā. Pretendenta pieteikums jāiesniedz līdz 4.martam.

Šī konkursa uzvarētājus prioritāri plānots novirzīt brīvajām amata vakancēm Daugavpils, Valkas, Madonas un Ludzas prokuratūrās.

Jau ziņots, ka 29.janvārī pensijā devās līdzšinējais Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers. No 30.janvāra, par virsprokurora amata pienākumu izpildītāju nozīmēts prokurors Māris Leja.

Adlers prokuratūrā strādāja kopš 1994.gada un minētās nodaļas virsprokurora amatā tika iecelts 2000.gadā.

Adlera vadītās nodaļas prokurori jau daudzus gadus uztur apsūdzību vai pagaidām veic uzraudzību Latvijā skaļākajās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un citu tiesībsargājošo iestāžu iepriekš izmeklētās korupcijas lietās.

Šīs nodaļas prokurori uztur apsūdzību vai veic uzraudzību, piemēram, Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona lietā, tā dēvētajā uzņēmuma “Latvenergo” kukuļņemšanas pamata krimināllietā, tā dēvētajā “Daimler” kukuļošanas lietā, būvniecības karteļa lietā, “Rīgas satiksmes” korupcijas lietā.

Jau ziņots, ka šogad 15.aprīlī amata pilnvaru termiņš beigsies arī ilggadējam Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokuroram Arvīdam Kalniņam. Kalniņš ir viena no tām trīs amatpersonām, kas aizvieto ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru tā prombūtnes laikā.

Saistītie raksti

11.jūlijā pilnvaras izbeigsies pašreizējam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un viņa vietā tiks meklēts jauns ģenerālprokurors.

Patlaban nav zināms, vai Kalniņš pretendēs uz vēl vienu amata pilnvaru termiņu.

Jāņa Bordāna (JKP) vadītā Tieslietu ministrija rosinājusi izmaiņas likumā, kas paredz, ka virsprokurors vienā un tajā pašā amatā nevarēs strādāt ilgāk par diviem termiņiem – desmit gadus pēc kārtas. Grozījumi iesniegti Saeimā, taču nav zināms, vai tā grozījumus paspēs izskatīt līdz pavasarim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
6 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
49 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
38 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
14 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
9 stundas