Jau šoruden Dailes teātris pie skatītājiem nāks ar Viestura Kairiša iestudēto izrādi “Smiļģis”.
Jau šoruden Dailes teātris pie skatītājiem nāks ar Viestura Kairiša iestudēto izrādi “Smiļģis”.
Publicitātes (Kristapa Kalna) foto

Uz teātri, kino un koncertu – tikai vakcinētie? Ko īsti nozīmē jaunā apmeklētāju uzņemšanas kārtība kultūras iestādēs? 80

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

 

Jau jūnija sākumā stājusies spēkā kārtība, ka bibliotēkas, muzeji, galerijas un tiem radniecīgas iestādes drīkst vērt durvis gan vakcinētajiem, gan nevakcinētajiem apmeklētājiem ar nosacījumu, ka visi valkā maskas, ievēro divu metru savstarpējo distanci, katram apmeklētājam institūcijas nodrošina 25 metru platību.

JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 333
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcas vadītājs par to, vai slimnīcā nokļūst arī vakcinēti Covid-19 pacienti 69
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 91
1 diena
Lasīt citas ziņas

Turpretī vakcinētie iedzīvotāji no 15. jūnija varēs apmeklēt publiskus kultūras pasākumus – teātru izrādes, koncertus, kino seansus un līdzīgi, kā arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus vienas grupas ietvaros un muzeju grupu ekskursijas gidu pavadībā –, nelietojot maskas un neievērojot divu metru distanci.

Pilnībā atainojot un apstiprinot situācijas komplicētību, Kultūras ministrija no rītdienas arī uzsāks sešus pilotprojektus četrās kultūrvietās, lai noskaidrotu, kā organizēt pasākumus, kuros varētu piedalīties vakcinētas, nevakcinētas un pārslimojušas personas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jo saprotam, ka vakcinēto vēl pagaidām ir samērā maz – Covid-19 sertifikātu pašlaik (2. jūnijā. – A. B.) ir saņēmuši ap 140 000 iedzīvotāju.

Kļūst skaidrs, ka visos Latvijas nostūros uztaisīt rentablus pasākumus tikai ar šo auditoriju nevarēs.

Līdz ar to visas nozares vēl kādu laiku būs apstākļos, kad jāstrādā ne tikai ar vakcinētiem vai pārslimojušiem, bet arī ar daļēji vakcinācijas kursu izgājušiem, pilnībā nevakcinētiem un arī ar pārliecinātiem vakcīnu pretiniekiem,” teic Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

10. jūnijā pilotprojektā notiks divi kino seansi “Kino Citadele”, 11. jūnijā – brīvdabas koncerts Dzintaru koncertzālē, 12. jūnijā divas teātra izrādes Valmieras Drāmas teātrī un 13. jūnijā – izrāde īpaši izbūvētā āra terasē kultūras un izklaides centrā “Hanzas perons”.

Kultūras ministrija arī gatavojas izstrādāt vadlīnijas kultūras iestādēm, kā strādāt ar jaukto auditoriju. Tas ir ļoti aktuāli, arī domājot par mazajiem bērniem, kuri pagaidām netiek vakcinēti.

“Kultūrzīmes”, aptaujājot kultūras iestādes, pārliecinājās, ka liela kultūras institūciju daļa ir priecīga jau vienkārši par faktu, ka ir iespēja atkal atvērt durvis apmeklētājiem un tās ir gatavas bez vārda runas sekot valdības norādījumiem. Tomēr sarunās arī izskan, ka šajā ziņā vēl ir daudz jautājumu un neskaidrību.

 

Publiskās norises – papildu lieta

Bibliotēkas, muzeji un tiem radniecīgas iestādes (muzejisko priekšmetu krātuves un ekspozīcijas, māk­slas galerijas, kultūras centri, piemiņas vietas u. c. kultūrvietas) jau jūnija sākumā drīkstēja atsākt sniegt pakalpojumus gan vakcinētajiem, gan nevakcinētajiem iedzīvotajiem.

Tāpēc saskaņā ar KM izstrādātajām vadlīnijām tām ir jānodrošina divu metru distance, kā arī vienai personai ne mazāk kā 25 m2 no teritorijas platības.

Arī – jāizstrādā iekšējās kontroles sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, kas ietver apmeklējuma pieteikšanas kārtību, biļešu iegādi, apmeklētāju plūsmas kontroli, telpu dezinfekciju, gaisa kvalitātes kontroli, komunikāciju ar apmeklētājiem pirms muzeja apmeklējuma un apmeklējuma laikā, vizuālo komunikāciju un navigāciju muzeja vidē, personāla atbildību un apmācību.

Kuldīgas Galvenās bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite teic: “Rēķinoties gan ar Kuldīgas iedzīvotāju plūsmu, gan ar mūsu plašajām telpām, mums ievērot valdības noteikto 25 kvadrātmetru ierobežojumu tiešām nav problēma.

Bibliotēka ir trijos stāvos, un katrā ir sava lasītavu zona; vienā stāvā tādas ir pat trīs un viena no tām – pilnīgi noslēgta, kurā var ieiet viens cilvēks un būt pilnīgā drošībā.

Vairākas lasītavu telpas ir arī lasītāju zālēs, un mēs piedāvāsim tās apmeklēt pa vienam apmeklētājam – sākumā uz laiku līdz vienai stundai.

Mums arī līdz šim, kad iekštelpās varēja uzturēties pieci cilvēki (bez darbiniekiem), nekad netika novēroti kādi sastrēgumi.

Šobrīd būs tā, ka daļa cilvēku uz vietas lasīs presi, būs kāds, kas atradīsies pie datora. Protams, mēs neaizņemsim visas 117 lietotāju lasītāju vietas, bet katrā stāvā tikai divas trīs.”

KM pārstāve Lita Kokale informē, ka saskaņā ar šiem nosacījumiem, kurus var atrast KM izstrādātajās valdlīnijās, muzeji, bibliotēkas, arhīvi un muzejiem radniecīgas vēstures eksponēšanas vietas strādā, uzņemot jebkuru iedzīvotāju.

Tas, kas notiks no 15. jūnija, mazinot ierobežojumus vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, norisināsies bez jebkādiem ierobežojumiem, organizējot kultūras norises, kādas tās bija pirms pandēmijas sākuma – bez ierobežojumiem personu skaitam, kas piedalās, bez distances, bez sejas maskām.

Arī bibliotēkas, muzeji un tiem radniecīgās iestādes tad varēs rīkot norises tieši vakcinētajiem un pārslimojušajiem – vienīgi tad skaidrs, ka līdzīgā statusā būs jābūt arī personālam.

“Tās var rīkot īpašus publiskus pasākumus vakcinētajiem – kā papildu lietu,” teic L. Kokale. “Visa pārējā to darbība noris pakāpeniski, lēnām, ievērojot “luksofora” principu, un ir pieejama pilnīgi visiem iedzīvotājiem,” viņa teic.

Savukārt teātra izrādes, koncertus, arī kino seansus no 15. jūnija varēs rīkot vienīgi vakcinētām personām.

“Paralēli no rītdienas, 10. jūnija, notiks Kultūras ministrijas organizētie pilotprojekti, kuros tiks izzināts, kā drošā veidā nodrošināt pasākumus arī nevakcinētajiem,” informē L. Kokale. Paredzētas teātra izrādes telpās un brīvā dabā, koncerti, kino notikumi.

“Nošķiram šos publiskos pasākumus no kultūras iestāžu ikdienas darbības,” aicina KM pārstāve.

Tomēr paliek jautājumi – ko darīt, ja aktieri vai mūziķi nav vakcinējušies – un nevis nav paspējuši to izdarīt, bet tā ir viņu principiāla vai arī kādu objektīvu apsvērumu vadīta attieksme?

Vai tas nozīmē, ka viņi nevar piedalīties izrādēs vai arī tālākā perspektīvā vispār ir atlaižami no darba?

Un – kāda šajā ziņā ir situācija privātajā sektorā, piemēram, neakadēmiskās mūzikas jomā?

 

Vai lēmumi tiks mainīti?

Septiņas pirmizrādes jūnijā un jūlijā ir apsolījis Valmieras Drāmas teātris (VDT), kurš piedalās KM organizētajā pilotprojektā.

To skaitā ir Dž. Dž. Džilindžera iestudētā “Osedžas zeme” (pirmizrāde 15. jūnijā), Edmunda Freiberga veidotais “Ilgu tramvajs” (19. jūnijā), Reiņa Botera iestudējums “Latvijas lepnums. Un aizspriedumi” (20. jūnijā), Ilzes Blokas veidotais Māras Zālītes Rūdolda Blaumaņa iedvesmotais darbs “Dzīvais ūdens” – ar Mārtiņa Meiera mūziku un viņu arī galvenajā lomā.

Arī – Toma Treiņa iestudētā Leldes Stumbres luga “Nākošpavasar” (2. jūlijā) un Ineses Mičules “Labie cilvēki” (3. jūlijā).

“Liekot repertuārā izrādes, bijām ļoti saviļņoti un priecīgi, ka ir tāda iespēja – atkal tikties ar skatītājiem.

Kaut kā tā satikšanās iespēja pat bija svarīgāka par noteikumiem, kas ir jāievēro, jo mēs tik ilgi uz to bijām gaidījuši un cerējuši.

Tāpēc arī varējām tik ātri sastādīt šo plānu,” teic VDT direktore Evita Ašeradena.

Biļetes uz šīm izrādēm būs pieejamas vakcinētiem cilvēkiem divas nedēļas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas “Vaxzevria” devas (pēc 90 dienām jāsaņem otrā deva), kā arī tiem, kuri pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19.

Viena no izrādēm, kas tiks izrādīta pilotprojektā jau pirms 15. jūnija, būs “Osedžas zeme” (12. jūnijā tā būs īpaši veltīta medicīnas darbiniekiem).

Turklāt pilotprojekta nosacījumi paredz, ka tādā gadījumā izrādes var skatīties arī cilvēki, kuru Covid-19 tests ir negatīvs pēdējo 48 stundu laikā.

 

Anda Zadovska
Foto: Ieva Lūka/LETA

Mūzikas nama “Daile” vadītāja Anda Zadovska uzsver: “Protams, par šiem nosacījumiem var diskutēt gari un plaši, tomēr mums ir jāizmanto katra iespēja strādāt.

Pagaidām pilna skaidrība par to, kā noritēs darbs, nav, tomēr pēc pirmajiem norādījumiem rēķināmies ar to, ka būs ļoti stingri jāpārbauda QR kodi.

Attiecībā uz mūziķiem un aktieriem rīkosimies tieši tāpat.”

Pirmais “Dailes” nama pasākums plānots 18. jūnijā – Kristapa Vanadziņa džeza trio koncerts “Mīlestības dārzs ir aizaudzis”, bet jau 25. augustā pirmizrādi beidzot piedzīvos trīs reizes pārceltais uzvedums “Suni ārā nedzenamā nakts” ar Andri Keišu, Ojāru Vācieti un Raimondu Paulu.

“Es arī ļoti labprāt nešķirotu cilvēkus, tomēr ir sajūta, ka lēmumi vēl tuvākajā laikā tiks mainīti. Neticu, ka tā paliks uz ilgu laiku; domāju, ka nāks vēl kāds risinājums.

Valdībai būs jādomā, ko darīt ar nevakcinētajiem cilvēkiem, jo mazliet tāda cilvēku šķirošana jau tomēr sanāk.

Pašlaik strādāsim pēc valdības pieņemtajiem noteikumiem, cerot, ka kaut kas tomēr tiks mainīts un skatītāju loks varēs būt plašāks,” teic A. Zadovska.

“Tā kā lēmums par nosacījumiem jauktam skatītāju apjomam šobrīd nav pieņemts un zināms, Operas iespējas rādīt izrādes un koncertus jauktai publikai arī nav iespējams novērtēt.

Šo jautājumu ir jāturpina risināt, jo nedrīkst izslēgt lielu auditorijas daļu no kultūras apmeklējuma.

Būs sabiedrības un auditorijas daļa, kas ne tikai nevēlas, bet kuriem arī nav pieejama vakcinēšanās iespēja – piemēram, bērni,” uzskata Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.  

Operā šobrīd vakcināciju pilnībā pabeiguši vai vismaz pirmo vakcīnas devu saņēmuši apmēram 70% darbinieku. Daļa darbinieku vakcināciju plāno pēc sezonas noslēguma.

“Prasība šobrīd no 15. jūnija par darbinieku vakcināciju attiecas tikai uz darbiniekiem, kuri norises vietā atrodas telpās un teritorijā, kur var iekļūt apmeklētāji.

Operas skatuves daļa ir pilnībā norobežota no apmeklētāju daļas, un attiecīgi jebkurā gadījumā apmeklētāji tajā iekļūt nevar. Zināmā mērā orķestra bedre un tās fiziskais norobežojums šobrīd ir Operas priekšrocība.”

“Mēs kā teātris nevērtējam epidemioloģiskos drošības pasākumus, jo tam mums trūkst zināšanu un pieredzes, bet viennozīmīgi esam priecīgi, ka varam atsākt spēlēt izrādes skatītājiem. To arī darīsim un jau tuvākajā laikā publiskosim jūlija repertuāru.

Protams, šobrīd grūti paredzēt skatītāju interesi un zāļu piepildījumu, gan ņemot vērā vasaru, kas nav ierasts laiks teātra apmeklējumam, gan vakcinēto sabiedrības daļu,” teic Jaunā Rīgas teātra (JRT) reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Liepiņa.

95% JRT darbinieku ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19.

Ir darbinieki, kas šobrīd nav vakcinējušies, un tam ir personiski un medicīniski iemesli.

Ņemot vērā esošos Ministru kabineta noteikumus, tikai vakcinētie darbinieki varēs atrasties zālē izrādes laikā un apkalpot skatītājus ārpus zāles telpām.

“Līdz ar to arī izrāžu repertuārs būs jāplāno atbilstoši šiem noteikumiem. Jā, ir izrādes, kuras pagaidām nevarēsim piedāvāt skatītājiem,” viņa teic.

Savukārt Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins norāda, ka teātris ar publiku sāks strādāt no 2. jūlija.

Kopumā tam priekšā piecas pirmizrādes – to vidū pēc Alesandro Bariko stāsta veidotais Dž. Dž. Džilindžera iestudējums “Jaunā līgava”, Dmitrija Petrenko jaunajai auditorijai adresētā izrāde “1 000 000 labu lietu”, Gundara Silaktiņa iestudētais “Kā mīl tā otra puse”, Beatrises Zaķes “Maģiskās domāšanas gads”, kā arī aktiera Edgara Pujāta monoizrāde Mārtiņa Kalitas režijā.

“2. jūlijā pirmizrādi piedzīvos Māras Ķimeles pēdējais diplomdarbs mūsu aktieru kursam. Lai tad tie arī būtu svētki gan mums, gan skatītājiem – atbilstoši esošajām prasībām,” teic direktors.

7. jūlijā teātris sāks brīvdabas koncerttūri – lai tos apmeklētu, būs jāuzrāda QR kods vai arī pirms 48 stundām veikts tests, jābūt vakcinētam vai izslimojušam.

“Mums 99,9% ir vakcinēti aktieri, maksimāli visi ir vakcinējušies, un vēl mums ir laiks,” nosaka H. Laukšteins.

 

Pārdod – tikai vakcinētajiem, bet “ir ļoti daudz “bet” un “jo””

“Piemēram, Dailes teātris var strādāt pie tā, lai savu 980 vietu Lielo zāli piepildītu ar vakcinētiem cilvēkiem,” teic L. Kokale, uzsvērdama, ka šajā jautājumā no 15. jūnija nekādi skaita ierobežojumi institūcijās vairs nebūs spēkā – ja vien visi ir pārslimojuši vai vakcinēti.

Šis nosacījums attiecas arī uz aktieriem un mūziķiem. Piemēram, ja izrādes aktieris vēl nav saņēmis otru poti, viņš nedrīkst satikties ar vakcinētu publiku.

“Viņš varēs strādāt pilotprojektos vai arī pasākumos, kas tiks piedāvāti miksētai publikai vai arī nevakcinētiem,” piebilst KM pārstāve.

Tomēr – tāpēc, ka nav paguvis vakcinēties, no darba neviens netiek atlaists, jo likumdošana tādu rīcību neparedz un nepieļauj.

Ko darīs ar tiem aktieriem vai mūziķiem, kuri nevēlēsēsies vakcinēties nekad?

“Acīmredzot viņi varēs strādāt tikai izrādēs, uz kurām nāk šī miksētā publika,” piebilst L. Kokale.

Tātad teātriem jau pārskatāmā nākotnē varētu būt divu veidu izrādes – vienas – tikai vakcinētajiem cilvēkiem, bet otras – visai pārējai auditorijai, turklāt – iespējams, ja nepieciešams, ar atšķirīgu aktieru piedalīšanos.

“Visticamāk, ka jā. Uz to ļoti daudz atbilžu iedos pilotprojekti,” norāda L. Kokale.

Juris Žagars
Foto: Zane Bitere/LETA

“Uz izrādēm, kuras esam izlikuši tirdzniecībā, biļetes jau ir labi izpārdotas dažās dienās.

Protams, tirgojam ar piebildi – tikai un vienīgi skatītājiem ar vakcinācijas sertifikātiem.

Pieprasījums pēc tām ir pietiekami liels,” teic Dailes teātra direktors Juris Žagars, uzsvērdams, ka ar Lielās zāles piepildījumu jūnija izrādēm problēmu nebūs.

Vaicāts, vai, atsaucoties uz Kultūras ministrijas īstenotajiem pilotprojektiem, teātris ir domājis, ka to varētu apmeklēt arī nevakcinēti cilvēki, viņš saka: “Pagaidām noteikti ne.”

Pēc J. Žagara teiktā, Dailes teātra aktieri un personāls gandrīz visi ir vakcinējušies, izņemot dažus tehniskos darbiniekus, kuri strādā atsevišķi mehāniskajās darbnīcās un kuriem nav kontakta ar skatuves zonu un aktieriem.

“Pagaidām biļetes arī uz augusta un septembra izrādēm tirgosim tikai vakcinētām vai vīrusu izslimojušām personām.

Gadījumā, ja būs spēkā jauni noteikumi un mums būs pārdošanā vēl biļetes, tad, protams, būsim ļoti priecīgi redzēt teātrī arī nevakcinētus skatītājus.

Bet pareizi tas būtu tikai tad, ja tas neierobežos vakcinēto personu tiesības nevilkt izrādes laikā maskas un neievērot distanci.”

Dailes teātra mārketinga un komunikācijas direktors Marko Rass informē, ka šobrīd pārdoti vairāk nekā divi tūkstoši biļešu.

21. jūnijā pirmo izrādi piedzīvos Remarka “Trīs draugi” Regnāra Vaivara režijā. Jūlijā arī Dailes teātra aktieri dosies atvaļinājumā, bet augustā plānotas trīs pirmizrādes – Regīnas Ezeras “Zemdegas” Dmitrija Petrenko režijā, Nīnas Rei­nas “Piekrišana” (rež. Laura Groza) un beidzot pie skatītājiemn nonāks arī Māras Zālītes “Smiļģis” Viestura Kairiša režijā.

Tomēr viensno spilgtākajiem notikumiem būs koncertcikls “Dailes Kanons” – septiņu koncertu cikls, Dailes cienījamo vecmeistaru kopdarbi ar Latvijas izcilākajiem pianistiem.

“Ir ļoti daudz “bet” un “jo”,” teic Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. “Pirmais, kapitālsabiedrība darbojas pēc likumiem, kas paģēr, ka reizi gadā darbiniekiem pienākas atvaļinājums. Daļa darbinieku to izmantos, lai mēs varētu atgriezties pilnvērtīgi un daudz jaudīgāk jau augustā.

Otrs – tas, ka mēs diemžēl nevaram izpārdot (izrādes) biļetes, kasi atverot dienu vai divas pirms pašas izrādes. Vienu pasākumu var tā iztirgot, bet ne mēnesi normāla repertuāra.

Parasti mēs biļetes tirgojam divus trīs un pat četrus mēnešus pirms pasākuma.

Trešā lieta ir ļoti sarežģītā loģistika – līdz šim nebija saprotams, kā vakcinētie pierādīs, ka viņi tiešām ir vakcinēti. Ceturtā – līdz 1. jūnijam vēl nebija “zaļā sertifikāta”,” viņš teic.

“Teātris nav bijis aizvērts – pat, ja nespēlējām skatītājiem izrādes, mēs strādājām, mēģinājām, bijām darbā. Turklāt aktieri teātrī ir viena ceturtā daļa, viņi nebūt nav vienīgie, lai izrāde notiktu.

Un vēl viena lieta – kā to nokomunicēt, ja pati valdība vēl līdz šim to nevarēja pateikt?

Un arī tagad, kad beidzot tas ir izdarīts, ir daudz jautājumu – kur tad? Kā tad? Mēs nebūsim gudrāki par likumdevēju.”

Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Grāvīte informē, ka 23. un 24. jūlijā teātrī gaidāms Raimonda Paula 85 gadu jublejas koncerts, kura īpašais viesis būs soliste Elīna Garanča, bet augustā – “Puika, kurš redzēja tumsā” un pēdējo reizi izrāde “Man 30 gadu”.

Un beigās – pavisam personisks autores secinājums. Arī šajā lietā atslēgas vārds, kā jau daudz kur, ir nauda – skaidrs, ka latvieši, kuri pārsvarā apmeklē nacionālās kultūras pasākumus, vakcinējas pārāk lēni un var tikai sapņot, kad pie mums būs vakcinēto un nevakcinēto proporcija kaut vai 70:30 apjomā.

Līdz ar to vakcinētos vismaz pagaidam nevar uzskatīt par kultūras norišu pamata auditoriju.

Tāpēc Ministru kabinetam, gribi vai negribi, nāksies kādā mirklī atgriezties pie jautājuma par pārējo iedzīvotāju grupu iesaisti kultūras procesos, lai paplašinātu kultūras norišu auditoriju.

 

UZZIŅA

SAISTĪTIE RAKSTI

Uz KM organizētajiem pilotprojektiem būs iespējams iegādāties biļetes, tomēr tiek aicināts ņemt vērā, ka pasākumu auditorija var atšķirties.

Visiem pilotprojektiem noteiktās, kopīgās pamata prasības ir personalizētu biļešu tirdzniecība, skatītājiem atrodoties fiksētās sēdvietās un organizatoram ievācot viņu kontaktinformāciju, Covid-19 sertifikāta / negatīva testa rezultāta kontrole pie ieejas, īpaša kārtība skatītāju plūsmas organizēšanā, gaisa kvalitātes monitorings telpās u. c.

Pirms biļešu iegādes tiek lūgts iepazīties ar informāciju pasākumu rīkotāju interneta mājaslapās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 333
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcas vadītājs par to, vai slimnīcā nokļūst arī vakcinēti Covid-19 pacienti 69
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 91
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Olafs Zvejnieks: Divas trešdaļas sabiedrības no 10% nākotnes pensijas var atvadīties jau tagad 63
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Izplata sarkano – augstākā līmeņa brīdinājumu par ekstremālu karstumu Latvijā 7
3 stundas
Lasīt citas ziņas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Izplata sarkano – augstākā līmeņa brīdinājumu par ekstremālu karstumu Latvijā 7
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Šodien aizsaulē devies izcilais ķirurgs Viktors Kalnbērzs
11 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Ungāri pirmie gūst vārtus un spēlē neizšķirti ar pasaules čempioni Franciju
41 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
Slimnīcas vadītājs par to, vai slimnīcā nokļūst arī vakcinēti Covid-19 pacienti 69
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Šodien aizsaulē devies izcilais ķirurgs Viktors Kalnbērzs
18:34
LE
LETA
Ziņas
Ungāri pirmie gūst vārtus un spēlē neizšķirti ar pasaules čempioni Franciju
18:03
LE
LETA
Ziņas
Lielākais ar Covid-19 inficēto skaits atklāts divās pilsētās
17:59
LA
LA.LV
Ziņas
“Mani kaitina, ka to sauc par lielāko cilvēktiesību notikumu.” Politiķe par praida rīkošanu Rīgā 133
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Rekordliels nelegālo migrantu skaits Lietuvā, ir aizdomas, ka to organizē Lukašenko režīms
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklāti 84 jauni Covid-19 gadījumi. Kāds šobrīd ir saslimstības kumulatīvais rādītājs? 15
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā no Covid-19 miris krievu valodā rakstošais rakstnieks Slava Se 3
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā sāks laistīt pilsētas centra ielas
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
IeVP skaidro, vai Ādamsons saņem veselības stāvoklim atbilstošu aprūpi 17
7 stundas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
“Līdztiesība nevis vārdos, bet darbos!” Zemessardzē tiek sagrauts mīts, ka ieroči var atrasties tikai vīriešu rokās 69
11 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Ja nebūtu teātra, es simts procenti dzīvē būtu aizgājis pa pieskari!” Saruna ar aktieri Lauri Dzelzīti 15
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
No jūlija par katru ārpus ES internetā pasūtītu preci būs jāmaksā nodoklis un jānoformē muitas deklarācija 22
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Policija aptur autovadītāju, kurš steidzas uz Liepāju ar ātrumu 169 kilometri stundā 1
4 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Kokteilis
“Reiz es biju grāvējfilmu zvaigzne, bet tagad bērni man iesaka uzmanīties uz batuta.” Andželīna Džolija gadus neskaita
2 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevicš: Par to, ka “sportu jauc ar politiku”, visvairāk sašutuši tie, kas paši to regulāri piekopj 15
10 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Negaidīti novīta ķirsis. Vai labāk būtu ārstēt vai zāģēt nost?
6 stundas
IA
Ieva Alberte
Veselam
Pumpas var ārstēt attālināti! Pandēmijas laikā radīta lietotne, kas ārste pēc bildes 12
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ventspils rajonā vilks pusdienās notiesā veselu suni: pāri paliek tikai ķepas un galva 91
1 diena
JL
Jānis Lūsis
Ziņas
Lasītājs: Viņi ir kā bumba ar laika degli! Apsveicama to cilvēku rīcība, kas paziņojuši, ka mājā nevakcinētos nelaidīs 333
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
“Pārslimoju kovidu, pēc vakcinēšanās zaudēju samaņu un slimnīcā ārstējos ar tādiem pašiem “bēdu brāļiem”!” Vainīgs vīruss vai pote? 250
1 diena
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Kā vislabāk apēst dārzeņus: izcili svaigu kabaču salāti tūlītējai ēšanai
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Lielākais karstums pēdējo 3 gadu laikā, bet Jāņos būsim uz robežas…” Briča prognozes garajām brīvdienām 10
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Burkovskis: Ieraugot šādu virsrakstu, uzreiz to ir jādala ar divi 20
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Vakcinācijas avīzes nebūs!” Juhņēviča atklāj, ka mainīta informēšanas taktika 29
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Jābūt milzīgai nekaunībai, lai prostitūta tiesā mēģinātu pierādīt, ka nav prostitūta,” Lapsa par Vonsoviča apsūdzību 76
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izcila garša! Aukstā jogurta zupa ar gurķiem un zaļumiem 10
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 19. līdz 25. jūnijam: kādas vēlmes piepildīsies
1 diena