Foto: AFP/Scanpix/LETA

Uzmanies, ja saņem zvanu ar piedāvājumu! Brīdina par jaunu krāpniecības veidu 18

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt 20
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Lasīt citas ziņas

“Pēdējā laikā esam saņēmuši informāciju ne tikai par telefonkrāpniekiem, kas, uzdodoties par bankas darbiniekiem, mēģina izkrāpt klientu internetbankas pieejas vai privātos datus, bet arī krāpniekiem, kuri piedāvā cilvēkiem ātru peļņu, investējot līdzekļus neeksistējošās ieguldījumu shēmās.

Krāpnieki visbiežāk ar potenciālo upuri sazinās telefoniski vai rakstiski, runā krievu valodā un uzmācīgā, pat agresīvā tonī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlamies atgādināt, ka apzināta bankas pieejas datu nodošana trešajām personām ir aizliegta un tai var būt neatgriezeniskas sekas,” norāda Aleksejs Makarus, Luminor Finanšu noziegumu novēršanas daļas vadītājs.

Īpaša piesardzība jāsaglabā, ja tiek pieprasīts norādīt vai izpaust savu konta numuru un norēķinu kartes datus, piemēram, kartes numuru un CVC kodu, kas norādīts kartes aizmugurē, kā arī internetbankas piekļuves paroles un Smart-ID kodus.

Ja saņemts zvans, SMS, e-pasts ar šādu pieprasījumu vai “pakalpojuma piedāvātājs” lūdz pārņemt kontroli pār datoru, izmantojot kādu no tālvadības programmām, tas jānoraida, jo šādu darbību bankas pārstāvis vai kāds cits likumīgs ieguldījumu pakalpojumu sniedzējs nekad neveiks.

Gadījumā ja krāpnieks izrādījies viltīgāks vai ir aizdomas, ka notikusi krāpšana, un nauda pārskaitīta krāpniekam vai maksājumu kartes, internetbankas dati ir nopludināti, pēc iespējas ātrāk par to jāziņo savai bankai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet! Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ