Uzmanies no leģionāru kaites 0

Pagājušajā gadā Latvijā reģistrēti vairāk nekā 40 saslimšanas gadījumi ar tā dēvēto leģionāru slimību, liecina Latvijas Infektoloģijas centra apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Salīdzinot ar 2010. gadu, saslimstība pieaugusi 7,2 reizes. Ar legionelozi var inficēties, tikai ūdenī mītošajai baktērijai nonākot plaušās. Tas var notikt, ieelpojot ar legionellām piesārņota ūdens daļiņas, lietojot dušu un virpuļvannu, vai no gaisa ventilācijas un kondicionēšanas sistēmām, kā arī aizrijoties ar ūdeni un tādā veidā tam nokļūstot plaušās. Slimības smagums mēdz būt atšķirīgs – no viegla drudža līdz nopietnam plaušu iekaisumam, kas var beigties letāli.

Baktērijas labi jūtas un strauji vairojas siltā (nevis pietiekami karstā!), stāvošā ūdenī. Mājokļos, kur krāni vai dušas ilgi nav lietoti, legionellu perēklis var būt, piemēram, ūdenssildītājā, cauruļvada vai dušas uzgaļa iekšējās virsmas organiskajā aplikumā. Pārvācoties uz jaunu mājokli vai pēc ilgāka laika atgriežoties savējā, ieteicams pirms izmantošanas vairākas minūtes notecināt ūdeni tā, lai neveidojas tvaiks. Liela nozīme ir mazgāšanas iekārtu regulārai tīrīšanai un dezinfekcijai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.