“Chelsea” futbolisti līksmo par izcīnīto UEFA Čempionu līgas uzvarētāju kausu.

Vācieši ļauj līksmot Londonai. Kā “Chelsea” triumfēja UEFA Čempionu līgā 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Krievijas miljardierim Romānam Abramovičam piederošais angļu futbola klubs Londonas “Chelsea” sestdienas vakarā Portu pilsētā Portugālē ar 1:0 uzvarēja citu futbola dzimtenes flagmani Mančestras “City”, otro reizi kluba vēsturē triumfējot prestižajā UEFA Čempionu līgā, atkārtojot 2012. gadā gūto panākumu.

Pirms mača par nelieliem favorītiem tika uzskatīti titulētā spāņa Hosepa Gvardiolas trenētie mančestrieši, kuri šogad virs galvas cēla Anglijas premjerlīgas uzvarētāju kausu. Spēle izvērtās ļoti līdzīga un spraiga.

Par mača varoni kļuva “Chelsea” vienības 21 gadus vecais pussargs Kajs Hāvercs, vācietim 42. minūtē pēc Meisona Mounta teicamas piespēles atklājot rezultātu. Zīmīgi, ka Hāvercam tie bija pirmie vārti Čempionu līgā, kas beigās izrādījās arī uzvaru nesošie.

Otrajā puslaikā bīstamāk darbojās “City”, mača beigās izdarot pamatīgu spiedienu, taču “Chelsea” aizsardzība un vārtsargs Eduārs Mendī darbojās ļoti aukstasinīgi. Mančestriešiem beigās pietrūka beļģa Kevina de Bruijnes, kurš 60. minūtē laukumu atstāja ar salauztu degunu un sadauzītu aci.

Uzvarētāju rindās jāizceļ vēl viens vācietis – galvenais treneris Tomass Tuhels. Pērn viņš Čempionu līgas finālā vadīja Parīzes “Saint-Germain”, taču zaudēja. Decembrī viņa un “PSG” ceļi šķīrās, bet jau janvārī 47 gadus vecais Tuhels pie “Chelsea” stūres nomainīja Frenku Lempardu.

“Spēlētāji bija ļoti motivēti, visi kā viens gribēja kļūt par mazu akmentiņu pretinieka kurpē. Spēle bija smaga un ļoti fiziska, bet mēs palīdzējām viens otram. Man patiess prieks par komandas sniegumu aizsardzībā, izturot grūtajos brīžos,” gandarīts pēc cīņas bija “Chelsea” treneris.

Interesanti, ka Tuhels pēc komandas triumfa pirmo reizi klātienē tikās ar kluba īpašnieku Abramoviču. “Ceru, ka tagad tikšu pie jauna līguma,” pasmēja vācietis.